Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kép összeomlik?

Kép összeomlik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy mi a franc baja van a monitornak vagy valami másnak.? A biosban nekem lehet állitani milyen teljesitményű legyen a gép és rámentem a legnagyobbra és egy beállitásnál extrémre raktam. Amikor elinditottam a játékot akkor arrébb csúszott a kép vagy kidpbptt a játék hibakód nélkül.Pl bekapcsoltam a far cry 4 et és a monitor átváltott egy olyan beállitásra, hogy a kép arrébb és feljebb csúszott. valaki valami megoldást?
2014. dec. 24. 20:52
 1/2 CspCsj ***** válasza:

A teljesítmény nem megfelelő mértékű növelése (tuning) általában instabilitással jár. Hibákat, fagyásokat vagy akár rendszerleállást is okozhat. Ilyesmit kézzel ajánlott apró lépésekben állítani és a megfelelő beállításokat biztosító (általában drága) alaplapot vásárolni hozzá.


A kép elcsúszását a monitor aktuális üzemmódjának paraméterei (felbontás, képfrissítési frekvencia, színmélység), vagyis ezek változásai is okozhatják.

Pl. 1280x1024 felbontással használod - gond nélkül - a monitorodat, de az egyik játék 1024x768 felbontást használ (esetleg más frissítési frekvenciával), ami okozhatja, hogy kicsit elcsúszik a kép. A legtöbb, nem túl régi LCD monitor képes automatikusan beállítani, vagy AUTO gombját megnyomva helyrerakni a képet.

(Régi képcsöves monitoroknál ezt minden felbontáshoz kézzel kell beállítani.)

2014. dec. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!! ment a zöld :)
2014. dec. 24. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!