Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tehetek a lassú internet...

Mit tehetek a lassú internet és program betöltések ellen?

Figyelt kérdés
A számítógépemen XP oprendszer van. Nem akarom egyelőre újratelepíteni, vagy másik oprendszert helyette. Enélkül szeretném megoldani a problémát. A számítógépen igen-igen lassú. Már csináltam számtalan vírusirtást, használtam a pccleanert, sőt még pc optimalizáltam is. De sajnos marad az alap probléma. Lassú kép, internet, film és program betöltések. Ha tudnám, hogy ezeknek a betöltéseknek pontosan hol van a helye, melyik parancsfájl a felelős ezekért, akkor segíthet egy új verzió letöltése? (mármint a felelős parancsfájlnak) vagy mit tehetek még?

#program #operációs rendszer #hibaelhárítás #számítógép karbantartás
2014. dec. 25. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alapvető problémát az XP jelenti. Több mint fél éve megszűnt a termék támogatása, miközben azok a dolgok, amiket kezelnie kellene (például egy internetezés során), rohamosan fejlődnek, így a te rendszered egyre elavultabbá válik és egyre lassabbá.

Azokat a dolgokat, amik esetleg javíthatnának a helyzeten, már mind megtetted. Sajnos ennél már csak rosszabb lesz, így igazán érik egy operációs rendszer csere. Ha esetleg nem akarsz új Windowst venni és/vagy gyenge a géped az újabb verziókhoz, akkor ajánlanék egy Linux Mintet(erősebb gépre) vagy egy Lubuntut régebbi, akár 10+-os gépre.

2014. dec. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A géped összetevőit leírnád ?
2014. dec. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nem akarom egyelőre újratelepíteni, vagy másik oprendszert helyette. Enélkül szeretném megoldani a problémát. "


-akkor bizony pénzbe kerül a javítás: veszel egy SSD-t, átmented a mostani C meghajtón levő rendszered rá ( ha tényleg lusta vagy újratelepíteni az egészet) de a netsebességed nem lesz több ettől a művelettől. Gyorsabb lesz a betöltés , a programok indulása , minden olyan dolog amivel az ssd-ről olvasol vagy ssd-re írsz...

2014. dec. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
dobd ki a gépet és vegyél újat
2014. dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. A gépem jónak mondható, de úgy tűnik mégis csak oprendszer csere lesz :( Sejtettem, hogy ez lesz a vége, de gondoltam még egy próbát megér.
2014. dec. 25. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!