Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért fogy kicsinyesenként a...

Miért fogy kicsinyesenként a hely, a C meghajtóról?

Figyelt kérdés

Csak régebbi kérdéseket találtam, szóval úgy döntöttem felteszem.

A rendszerem egy 120Gb-os SSD-n van és van mellette egy 2 TB-os WD HDD.

Pár napja raktam újra a rendszert, Win 8.1 Pro 64 bit van rajt.

Mindent feltettem, frissítettem, meg minden.

Nézegettem a partíciókat, a HDD-ről nem fogy semmi, az jó, de a C-n először volt 78,0 GB szabad hely.

Utána már csak 77,8 .. 77,6 .. 77,3 .. 77,2 .. 76,3 .. 76,2 .. 76,1-nél vagyok most.

Tudom ez nem sok, de akkor is zavar, hogy valami olyan megy a gépre, amit én nem mondtam neki.

Én valami automatikus biztonsági mentésre gondolok, frissítés biztos, hogy nem, mert minden frissítve van és azt megkérdezné mielőtt frissít. Megnéztem a Windows mappában a Temp mappát, de annak ugyanakkor a mérete szóval az sem növekedett, vagyis az nem lehet.

Szóval aki jártas ebben az ügyben és megtudná mondani, hogy vajon mi lehet ennek az oka, annak megköszönném.



2014. dec. 26. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Netes előzmények, frissítések, stb. Esetleg javaslom a CCleanert, meg a WiseCare365öt, kicsit felszabadítják a helyet neked. Egy csomó dolog van rajta, ami nem is kell, pl telepítési fájlok, amiket már az életben nem használsz
2014. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A CCleaner-t minden nap futtatom többször is. + a C meghajtón Jobb gomb ott lemeztulajdonságokban bepipálok mindent azt is törlöm, de úgyis csak 76,1Gb a helyem, tehát valahova eltűnt 1,9GB.
2014. dec. 26. 09:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg, még van 1 lehetőség. A biztonsági mentés is foglal helyet. Én ezt mindig kitörlöm, de sokan nem javasolják. Elmondom h kell. Egyébként ezt a biztonsági mentést rendszer visszaállításnak használják. Én azért nem használom, mert fontos fájlok nincsenek a gépemen, ha meg vmi gáz van, újrarakom. Tehát: Sajátgépen jobb klikk, Tulajdonságok. Itt a rendszervédelem fülnél fogod látni (ha minden igaz), h a "C" meghajtónál Be van kapcsolva. Jelöld ki a C-t, és menj a Beállításokra alul. Itt fogsz látni egy sávocskát, kiírja h Jelenleg használt: .... MB/GB, és alatta Max használható, ahol egy csúszkán tudod állítani ezt. Na, azt húzd teljesen bal oldalra, h 0% legyen, majd menj a Törlésre. Végig Igennel felej. Ha kész, felül a Rendszervédelmet kapcsold ki. Így elvileg nyertél pár gigát
2014. dec. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A CCleaner-ben volt egy visszaállítási pont, azt töröltem így már majdnem visszanyertem 78,0-ra a szabad helyemet, most 77,4-en van, de akkor még kipróbálom azt is amit mondtál.
2014. dec. 26. 10:03
 5/5 A kérdező kommentje:

Csak 1%-ig engedte lehúzni, de így is 79,0GB szabad helyem van most, akkor biztos, hogy ez volt a ludas és ez csinálta a fájlokat. Még kitörlöm a Windows->Temp mappa tartalmát, azzal is nyerek egy kis helyet.

Köszönöm a segítséget.

2014. dec. 26. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!