Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 8.1 -en nem futnak a...

Win 8.1 -en nem futnak a játékok (? )

Figyelt kérdés
Nos,van egy barátom akinek ugyanolyan gépe van majdnem mint nekem,csak neki ATI Radeon a videókártya,illetve neki 8GB RAM -ja van,a CPU,Alaplap ugyanaz. Szóval ASUS M5A97 R2.0 az alaplap a CPU pedig AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.4GHz (3.7Ghz -re húzva),szóval ő neki például simán fut a GTA San Andreas Multiplayer,én rákattintok nem történik semmi,ugyan ez a helyzet a Dirt 2 -vel,illetve Far Cry 4 -el is ha indítom 5 másodperc után kilép,megjegyzem hogy Windows 7-en remekül működtek ezek a játékok,most valamiért nem fut,drivereket felraktam,már mindent kipróbáltam sehogy sem akar futni. a Másik dolog ugyanaz a Windows 8.1 van feltelepítve mint a barátomnak egy az egyben ugyanaz és nem futnak a játékok,még egy másik barátomnak is futnak mindezek egy teljesen más konfigon,nVidia grafikártyával és laptopon. Mi lehet a hiba ? Aki segít annak nagyon hálás leszek,és adom a zöldet,szeretném ezt megoldani mert a Win 7-et nem akarom újra felrakni. (többször is volt Win 8.1 a gépemen ugyan ezt csinálta,gondoltam most ezzel az alaplappal megy,de hát úgy néz ki nem)

2014. dec. 26. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen gépről beszélünk? Ne az övének a konfigját írd, hanem a sajátodat.
2014. dec. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 |Orfeusz| ***** válasza:
Én win 8.1 mellett csak a dirt3-mat és a crysis 3-mar nem tudtam működésre bírni. De egyik se steamről származott :D de a far cry mondjuk megy simán
2014. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

-ez nem csak nálatok fordul ez elő, nem csak egyes játékok hanem virusírtók, DVD író programok sem működnek 8.1-el viszont 7-el igen...

-én visszaváltottam 7-re, nekem az op rendszer csak arra kell hogy legyen egy alap ami futtatja a programjaimat. Végül is csak erre való egy op rendszer...Ha nem futtatja, más alap kerül alá :)

2014. dec. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1#: konfigom


Alaplap: ASUS M5A97 R2.0

CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.4Ghz (OC: 3.7Ghz)

RAM: Corsair XMS 3 2x2GB 1600 Mhz

VGA: nVidia GeForce GTX 750 Ti

Táp: FSP Raider 550W

Ház: Zalman Z11 Plus


2#: jó neked :D


3#: valószínűleg itt is az lesz,ha estéig nem sikerül,megy is vissza a 7es,nincs mese,mert ez így nagyon nem jó.


Amúgy köszi a választ,megy a zöld,viszont még jöhetnek kommentek. :)

2014. dec. 26. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:

A konfig rendben van, támogatott 8.1 alatt. Ha a driverek fent vannak rendesen, akkor működnie kéne. Érdemes az eseménynaplóba bekukkantani és hibaüzeneteket vadászni.


Az többiek által leírtakhoz meg annyit, hogy az abszolút igaz, hogy a 8 egy rakás szar, de attól még az hazugság, hogy ne futnának rajta a játékok. Inkompatibilis hardver, hozzá nem értő felhasználó, vagy UAC probléma lehet ilyenkor a háttérben.

2014. dec. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ohh,esemény napló segített azért,Far Cry 4 -et majd még megpróbálom de a Dirt 2 már elindult! :) xlive.dll hiányzott én meg lehúztam és bemásoltam a játék főkönyvtárában,aztán onnan kitöröltem Games for Windows Live ot pedig felraktam,most elindult. :) Köszönöm szépen! :)
2014. dec. 26. 13:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Közben megoldottam a lehető legjobb módon. :) Felraktam a 8.1 mellé egy Win 7 64 bit -et,így most amelyik játék nem megy a 8.1en arra ott a 7es. :)
2014. dec. 29. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!