Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 mappa jelszavas...

Windows 7 mappa jelszavas védelme de elrejtés nélkül?

Figyelt kérdés

Tudtok olyan megoldást, amivel egy mappát le tudok védeni úgy, hogy jelszót kérjen a megnyitásakor, de maga a mappa ne legyen rejtve?


Láttam megoldást itt egyet, meg leszedtem a Folder Lock nevű programot is, de mindkettőnél az a baj, hogy maga a mappa is rejtett lesz, pedig én azt szeretném, hogy látható legyen. Pl egy gyakran használt asztalon található mappát szeretnék levédeni, hogy amikor épp nem ülök a gép előtt ne piszkáljanak bele véletlenül se. Előre is köszönöm, ha tudtok használható megoldást adni.



2014. dec. 30. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Szinte minden gépen van Winrar. Létrehozol egy archívumot ami során jelszót teszel rá. Csak azzal lesz megnyitható, azon kívül hogy ez a program nyitja meg, ugyanúgy fog viselkedni mint bármilyen más könyvtár (hozzáadsz, törölsz, átnevezel, struktúrába rendezel fájlok és mappákat, stb...).
2014. dec. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet ilyet, ahhoz, hogy "jelszót tegyél" rá, ahhoz a fájlokat, amit el akarsz rejteni kódolni kéne (titkosítani).
2014. dec. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1.

Kattintson a jobb gombbal a titkosítani kívánt fájlra, majd válassza a Tulajdonságok menüpontot.


2.

Kattintson az Általános fülre, majd kattintson a Speciális gombra.


3.

Jelölje be a Tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében jelölőnégyzetet, majd kattintson az OK gombra, végül ismét az OK gombra.

2014. dec. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Cruiser21 válasza:
És mi van akkor a bepipálandó fül nem jelenik meg, illetve nem lehet bepipálni?
2018. jún. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mappán jobb egérgomb tulajdonságok, biztonság fül, itt mindenkit szedjél ki, csak Te és a system maradjon. Ekkor más felhasználó nem tud belépni a mappába. Ez működik Home verziónál is (az EFS titkosítási módszerrel ellentétben).


Ez a módszer addig jó amíg nem másik rendszergazda jogú felhasználótól akarod a mappát megvédeni és a támadó nem pendriveról rebootolva támad. Illetve minden user külön usernév+pw el lép be a winbe.

2018. jún. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!