Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy ha zajszűré...

Miért van az, hogy ha zajszűrést csinálok Audacity-ben, akkor elb* ssza az egészet?

Figyelt kérdés
Klasszikus gitárt vettem fel egy Behringer C-1 mikrofonnal. Felvétellel a zajosságon és a sercegésen kívül semmi baj nem volt. De miután megcsináltam a zajszűrést, nagyon romlott a hangkitartás, skálázásoknál pedig ugrált a hangerő... Raktam rá kompresszort, de csak annyit értem el vele, hogy minden hangosabb lett, de annál a bizonyos skálánál ugyanúgy ugrált a hangerő, és ugyanúgy nem volt meg a megfelelő hosszúságú hangkitartás... Mit lehet ez ellen tenni? Vagy mit csinálok rosszul?

2015. jan. 2. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Az a baj, hogy azt hiszed a zajszűrő egy csodaszer, ami tudja hogy mit szeretnél hallani és mit nem. Sajnos nem így van, a zajszűrő egy szimpla algoritmus nem varázsgömb.
2015. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Viszont tudja, hogy mit NEM szeretnék... ezért kell venni mintát... de akkor mit tudok ez ellen tenni?
2015. jan. 2. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Zaj nélkül kell felvenni.
2015. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
KÖSZI... ez aztán 10/10-es válasz volt... na húzz el innen a f* szba...
2015. jan. 2. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Maximálisan igaza van a válaszadónak. Ez van.

Aki elmondja a száraz tényeket, és ezáltal segíteni próbál, azzal illetlenség így beszélni !

2015. jan. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1. Hülyének nézett

2. Jött itt a lekezelő stílusával

3. Ha feltudtam volna venni zaj nélkül, akkor már rég megtettem volna, és nem a zajszűréssel szórakoznék...


Mentségemre szóljon, hogy jogosan akadtam ki. De igen, valóban illetlenség volt, ha esetleg olvassa, akkor üzenem neki, hogy bocsánat.

2015. jan. 3. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!