Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben kétoszlopos táblázatb...

Excelben kétoszlopos táblázatból ki kell keresni a legnagyobb és utána a legkisebb értékeket is - az első rendben kiadta a legnagyobbakat, a legkisebbnél viszont egy (és csakis azt az egyet) mutatja többször, amikor lehúzom - miért?

Figyelt kérdés
Hiszen a képlet ugyanaz, csak kicseréltem a max-ot min-re.

2015. jan. 3. 11:51
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Valamit nem jól csináltál, vagy nem jól irtad le a problémát, mivel a legnagyobb és a legkisebb érték egy intervallumból az mindig egy-egy darab szám, tehát nem mutathaja töbször ugyanazt, mivel hogy csak egy számot kell mutatnia, és mi az, hogy ha lehúzod a képletet. Miért kell lehúzni a képletet egy MIN és egy MAX kereséshez ? (Elvileg összesen két celláról beszélünk egy MAX-ről és egy MIN-ről nem ?)


Esetlegesen próbálj rögzitett cellákat használni a képletben : $A$1:$B$10, vagy az egész oszlopot használd a képletben : A:B)


Sok sikert.

Üdv.

2015. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Valamit nem jól csináltál, vagy nem jól irtad le a problémát, mivel a legnagyobb és a legkisebb érték egy intervallumból az mindig egy-egy darab szám, tehát nem mutathaja töbször ugyanazt, mivel hogy csak egy számot kell mutatnia, és mi az, hogy ha lehúzod a képletet. Miért kell lehúzni a képletet egy MIN és egy MAX kereséshez ? (Elvileg összesen két celláról beszélünk egy MAX-ről és egy MIN-ről nem ?)"


Kétoszlopos táblázat, elsőben könyvcímek, másodikban árak. (Megcseréltem a sorrendet). Összesen csak kétféle ár van, tehát max-ból is több meg min-ből is több. Azért húzom le, mert a könyvek címei viszont különbözőek. Tehát "max" árúból lesz - itt - 14 és min árúból lesz 3 könyvcím. A max-nál lehúzom és kijön a 14 különböző, max és ugyanolyan árú könyvek címe, de a minimumnál ez nem működik, csak egy könyvcímet ad, pedig van 3.

2015. jan. 3. 12:42
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Még mindig nem értem, de ez legyen az én bajom.


(Mi a feladat ? Minden könyv mellé irja ki, azt, hogy "Minimum ár" vagy azt, hogy "Maximum ár" ? Mert ha csak két ár van akkor az egy sima HA függvénnyel elvégezhető.)


Ha FKERES is szerepel benne akkor esetlegesen gondot okozhat, hogy az FKERES igazán jól csak rendezett tartományban dolgozik jól. (Sorba kell rendeztetni a dolgokat ár szerint.)


Sok sikert.

Üdv.

2015. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fáradozásodat, most mindent tételesen újraolvasok, hátha félreértettem a feladatot. Csak találjam meg... napok óta gyakorlok :-(
2015. jan. 3. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!