Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan oldható meg Xp alatt,...

Hogyan oldható meg Xp alatt, hogy egy program, adott billentyűkombinációval bármikor elindítható legyen?

Figyelt kérdés

A Laptopom billentyűzetéről levállt 2 gombnak a szilikon érintkezője, azaz annak a 2 gombnak kampec. Szerencsére a 2 legkevésbé használt gomb, 1-1 ékezetes betűről van szó. Viszont pl. hivatalos levelezésnél zavaró lehet, ha pl. olyan szó van ép...


Tehát szeretném megoldani, hogy egy ritkán előforduló billentyűkombinációra (legyen mondjuk pl. Ctrl + Alt Gr + F11) mindig elinduljon a képernyő billentyűzet.

Az alkalmazást magát a system32 mappában könnyen megtalálom (azt hiszem osk.exe), viszont nem tudom, hogy lehetne automatice futtathatóvá tenni adott billentyűkombinációra? :/

Ehhez mindenképp kell egy autómatikusan rendszerrel induló külön program is?



2015. jan. 4. 22:39
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

Minden asztali parancsikonhoz rendelhetsz billentyű kombinációt.


Jobbklikk rá --> Tulajdonságok --> Parancsikon fül


Belekattintasz a billentyűzet parancs mezőbe. És megmutatod neki melyikre gondoltál. Ha lehetséges, akkor bele fogja írni, ez után OK -val kilépsz.

2015. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ekkor minden esetben tényleg el is indítja? :O
2015. jan. 4. 22:57
 3/6 A kérdező kommentje:
Yes! Működik. :D Köszi, ment a pont.
2015. jan. 4. 22:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Ehhez amúgy mindenképp az asztalra kell kitenni a parancsikont?
2015. jan. 4. 23:00
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
Passz. Elképzelhető hogy működik, a tálcán a gyorsindítóra helyezett ikonokkal is. Nem próbáltam.
2015. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Start menüben lévő ikonokon is működik.
2015. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!