Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetséges ilyen tömör...

Hogyan lehetséges ilyen tömör videofájlokat csinálni?

Figyelt kérdés

Link: pilot-dot-uw-dot-hu

(a linket remélem mindenki érti, hogy írja be ; esetleg akinek úgy nem működik, próbálja a http előtagot előtte, de nekem nem hiányolta)


Ez egy 94,6 MB-os MKV videófájl, de egy teljes 40 perces részt tartalmaz, ráadásul teljesen szép felbontáson. :D

Ha jól tudom, ez AVI-ban pl. legjobb esetben is pár száz MB lenne, szűkre fogott MP4 tömörítés mellett pedig ilyen méretnél sokkal rosszabb lenne a felbontás.


Nagyon érdekelne, hogy hogyan, milyen programmal és kodekkel tudnék én is ilyen tömörítésre átkódolni videókat. Lenne egy pár, családi felvételek is, amik súlyos GB-okat emésztenek fel a merevlemezről.


Az idő nem számítana sokat, sejtem, hogy sokáig tarthat egy ilyet átkódolni. Filmenként az 1 óra és 1 nap közötti időintervallum még simán elfogadható nekem.


Valaki segítene egy program, vagy egy kodeknévvel, hogyan lehet ilyet elérni?



2015. jan. 5. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Szar a kép, szar a hang, szar az élet, szar a szar.
2015. jan. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom, ez AVI-ban pl. legjobb esetben is pár száz MB lenne, szűkre fogott MP4 tömörítés mellett pedig ilyen méretnél sokkal rosszabb lenne a felbontás."


Rossz a megközelítés. Mind az AVI, mind az MP4 csak egy doboz, amiben kis túlzással bármiféle kódolású videó lehet, bármilyen felbontásban stb.


A titok egyébként a több menetben történő, alapos elemzést végző kódolás. A jobb kodekek már 10 éve is tudták ezt.

2015. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na jó, de nem is nagyon tudtam eddig, hogy mi a több menetben levő kódolás.


Oké, felőlem lehet a kiterjesztés AVI vagy MP4 is, nem azt mondtam, hogy utálom őket. A TV azokat is le fogja tudni szerintem játszani.

A nagy kérdés, hogy gyakorlatban milyen program tudja ezt a "több menetben történő" alapos kódolást megcsinálni úgy, hogy egy ilyen felbontású és játékidejű filmnél, ezzel a (szerintem egész perfekt) hangminőséggel csupán egy 100 MB körüli fájl legyen az eredmény. (???)


Valami régebbi program fog tudni esetleg ilyet?

2015. jan. 5. 17:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Most nézem hogy családi felvétel, na ahhoz tényleg elég ez a hangminőség. (nem, ez nem perfekt)
2015. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A nagy kérdés, hogy gyakorlatban milyen program tudja ezt a "több menetben történő" alapos kódolást megcsinálni úgy, hogy egy ilyen felbontású és játékidejű filmnél, ezzel a (szerintem egész perfekt) hangminőséggel csupán egy 100 MB körüli fájl legyen az eredmény."


Nem a programtól függ. A kodek beállításaiban megadod a többmenetes módot, abból az első lépcsőt, majd kikódolod. Utána megint bemész a kodek beállításaiba, átállítod a második lépcsőre, majd megint kikódolod. Az első menet során használt statisztikát fogja használni. Utána ezt tetszés szerint lehet ismételgetni, ha a kodek támogat 2-nél több lépcsőt.

2015. jan. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jó, akkor nem perfekt. Mindenkinek ilyenkor, aki jön, denevérfüle van, meg sasszeme... oké, oké, tudom, lépjünk ezen túl.


Amúgy, nem CSAK családi felvételekről van szó... szerintem ez sejthető volt, csak gondoltam, ezt nem szükséges említenem. Azok között meg bőven van, ami jobb minőségben nem... található meg.


Szóval, oké, akkor maradjunk annál. A legeslegjobban megközelítve ezt a minőséget, ilyen képméretnél és ekkora képpkockasebességgel hogyan lehet 90 MB-ba kódolni egy ehhez hasonló videót?


Sajnálom, laikus vagyok, jobban nem fogom tudni körülírni az egészet. Vagy ezt még mindig tovább kéne szájbarágni?


Valakinek sikerült. De az egy ismeretlen valaki, Tőle nem fogom tudni megkérdezni. Vagy itt Magyarok körében nem ismert a technika?

2015. jan. 5. 17:29
 7/9 A kérdező kommentje:

"Utána megint bemész a kodek beállításaiba, átállítod a második lépcsőre, majd megint kikódolod. Az első menet során használt statisztikát fogja használni."


Oké, de valami videokonvertáló program csak kéne, hogy a kodek beállításait elérjem, nem? Nevet tudnátok esetleg mondani? Olyat, ami reálisan szóba jöhet?


És akkor, mint írtam is, a kodek is kérdéses. Van esetleg valami referencia arról, hogy milyen kodekekkel lehet ilyen méretet elérni?

2015. jan. 5. 17:32
 8/9 anonim ***** válasza:
AVI-hoz legpraktikusabb a VirtualDub. Így oké? Elsőre fapadosnak tűnhet, de korántsem az.
2015. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, a VirtualDub azt hiszem meg is van. Azt hiszem értem, hogy mit értesz fapadosság alatt, de pont az ilyen programok a szimpatikusak, amik nem villognak, de a szoftverfejlesztők tudása/munkája jócskán benne van (gondolom)...
2015. jan. 5. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!