Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » FireFox Portable 34. 0.5-nél...

FireFox Portable 34. 0.5-nél nem menti az előzményeket?

Figyelt kérdés

A menü-> Előzményekre kattintva ott van minden épp aktuális előzmény a legördülőben,

de ha a "minden előzmény megtekintése" részre kattintok, ott a legutóbbiak 2014 december elejéről vannak, pedig minden nap böngészek.

Mi lehet a gond?



2015. jan. 5. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
A portable verziónak az lenne az előnye, hogy nem írkál a merevlemezre. Így menteni sem nagyon tud.
2015. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

OFFTOPIC

Ekkora baromságot (már elnézést a kifejezésért) is rég hallottam :D

A portable programok lényege nem az hogy ne írjon a merevlemezre, hanem mint azt a neve is mutatja "portable" AZAZ "hordozható" legyen, szóval ha akarod feldobod a mappát a Penrive-ra, bedugod egy másik gépbe és ott is megy minden beállítást megőrizve, mert ugyebár az általános programok a windows-on belül mentik a beállításokat, a portable programok pedig a programmappába. :)


ON

Ha nagyon nem lelsz megoldásra, állítsd be a szinkronizálást és csinálj egy új böngészőt, hátha abban már működni fog.

2015. jan. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 csacsi2 ***** válasza:

Én viszont az elsővel egyetértek. Attól függ hogy van elkészítve az a bizonyos portable!

ezek a programok képesek virtualizálni a rendszert. Teljes virtualizáció esetén csak a saját (sandbox) virtuális környezetébe ír! ilyenkor "ami kell neki" bemásolja a saját mappájába és onnan futtatja. Ez előnyös mert nem marad nyoma a rendszerben. A program ha úgy van elkészítve hogy ezt a mappát törölje kilépéskor, akkor nem marad meg semmilyen beállítás.

Amennyiben Nem teljes a virtualizáció, akkor az oprendszeren lévő fájlokat, registry bejegyzéseket is képes olvasni írni. Hátránya, hogy nyoma marad a gépen és elszemeteli azt. vagy az oprendszer ideiglenes fájlok mappáját (TMP,TEMP) használja, vagy a felhasználó documents and settings mappáját. Általában a VMware szokott oda írkálni én a Spoon studioval készített programokat (xenapp) preferálom, de a készítője dönti el miként oldja meg a program virtualizálását!

Több lehetőség van (jogosultság) hogy hogyan olvassa írja a fájlokat egy portable.


Egyszóval keríts egy olyan programot ami úgy van elkészítve, hogy mentse és kilépéskor ne törölje a fájlokat! Ezeket általában (ha jó) az exe mellé csomagolja ki egy mappába:

amennyiben nem akkor beleír a documents and settings -be és otthagyja. (előző a jobb)

2015. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezt használom már évek óta:

[link]


#2 -nek volt igaza, megnéztem egy másik ilyen böngészőm, abban tökéletesen üzemel minden, ebben viszont elállíttattam valamikor valamit a jelek szerint.


Szinkronizációt megcsináltam aztán egy új Portable-t készítettem amit leszinkronizáltattam és minden megy rendben :)


Köszönöm a segítséget :)

2015. jan. 6. 12:03
 5/10 csacsi2 ***** válasza:
ilyen előfordulhat nem portable -val is hogy elállít valamit az ember.
2015. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a beállításoknál van erre beállítás de azzal minden rendben volt
2015. jan. 7. 18:17
 7/10 csacsi2 ***** válasza:
Arra is céloztam ha bármi gond van csak törlöd a sandbox mappát és minden alapon indul. Mentést meg készíthetsz a profilról amit aszintén a sandbox mappa tartalmaz pl a mozbackup-nál is lehet csak meg kell adni a profilmappa helyét. így könnyen visszaállítható és menthető bármikor az állapot.
2015. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem használok virtuális környezetet avagy sandbox -ot
2015. jan. 8. 08:23
 9/10 csacsi2 ***** válasza:

portable (FireFox Portable) maga a virtuális környezet.

Virtualizálja a registry-t és a fájlrendszert. ezért is hasznos mert ha megfertőződik akkor csak a saját maga által létrehozott környezetben teszi!

2015. jan. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Örülj neki!:D
2015. jan. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!