Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Frissítettem a GPU-m BIOS-át,...

Frissítettem a GPU-m BIOS-át, és most nem kapcsol be a gép, miért?

Figyelt kérdés

Van elmentve régi bios bi.mentés, szóval hoyan lehetne visszaállítani azt vagy ezt működésre bírni?

Amúgy egy r9 280x-ről van szó és ATIwinflash-sel csináltam és azt írta hogy sikeresen frissítette csak nem kapcsot be az újraindításnál.


2015. jan. 7. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbálj újraindítás helyett teljesen hideg indítást. Azaz áramtalanítsd a gépet egy percre, majd próbáld újra bekapcsolni.


Ha nem jó, nézd meg, van-e tartalék BIOS a kártyán. Ha van, kapcsolj át arra. (Használati útmutató.)


Ha nincs ilyen lehetőséged, akkor próbáld meg másik gépben is. Ha úgy se megy, akkor tedd bele olyan alaplapba, amin van IGP (vagy másik PCIe slot), és a másik videokártyával indítva a gépet flash-eld vissza az eredeti BIOS-t.


Lehetőség még a blind flash is, ha elindul a gép PCI-re állítva (BIOS reset).


Baj akkor van, ha sehogy nem tudsz gépet indítani úgy, hogy benne van a kártya, még vakon se. Akkor kb. semmit se lehet tenni.

2015. jan. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem romlott el a kártyád nem kell félni . legegyszerübben úgy lehet megcsinálni ha van olyan alaplap amin 2 pci express foglalat van bele kell tenni egy vga-t amiről megy a kép tök mind1 milyen és akkor az elflasheltet winflasba kidobja az r9 280x-et be régi biost beállítod ugyan úgy újra indit és jó.
2015. jan. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igp-vel én is proóbáltam már de nem akart be bootolni a win . lehetséges biosban be kell állítani ilyenkor hogy igp vagy integrated.
2015. jan. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, amúgy van iGPU is, de van a kártyán egy UEFI bios amin be tudtam kapcsolni, de ilyenkor hogy lehet a másikénak a biosát visszaállítani?
2015. jan. 8. 12:22
 5/9 anonim ***** válasza:
rá rakod a kártyára winflashel a gyári biost ahogyan csináltad.
2015. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de a uefi-s módban ahogy el tudtam indítani ott a régi biost írja a gpu-z akkor arra minek rátenni a régit. A másik biost kellene visszaállítani amelyiken nem indul a gép.(lehet hülyeséget írtam, de az uefi módban a régi biost írja)
2015. jan. 8. 14:43
 7/9 anonim ***** válasza:
uefi módban van kép másikban nincs ? valamit eláruljak? csak uefi-s biosban működik alapból is a kártya.
2015. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valamit eláruljak eddig nem abban használtam
2015. jan. 9. 01:04
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor most így jártál ! örülj hogy működik !!!!!!
2015. jan. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!