Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » XP alatt egy programot hogyan...

XP alatt egy programot hogyan tudnék letörölhetetlenné tenni, hogy egy vírus is max. Szektorszintű lemezírásokkal tudjon törölni?

Figyelt kérdés

Az Audacity-re haragudtam meg most nagyon-nagyon. A feltelepített verzióhoz volt egy munkamenetem, amit még nem tudtam elmenteni egy összeomlás után, de a helyreállítási adatok a temp könyvtárban benne voltak, úgyhogy következő alkalommal tudtam volna folytatni.

Viszont közben volt egy hanganyag amit egy másik portable verzióval le akartam menteni gyorsan.

Erre, mire azt bezárom, a szemét mocsadék törölte a másik verziónak is a helyreállítási fájljait, amihez 0 köze volt.


Most a Recuva-val próbálom majd visszaszedni a fájlokat, de a kiírás szerint 2 napig fog ez eltartani neki. Addig ugye nem is tudok semmit se csinálni azon a partíción.


Szóval amíg erről az Audacity-ról nem térek át más kevésbé bugos és s×ggfej programra, meg akarom oldani, hogy ilyen többé ne legyen, és a helyreállítási fájlok csak akkor tudjanak "törlődni", ha én azt külön lehetővé teszem.


LÉNYEG : Olyan programra lenne szükségem, ami megakadályozza, hogy egyszerűbb programok (és most nem a kifinomult vírusokról van szó) letörölhessenek bármit is, akár a saját fájljuk, akár nem.


Tud valaki segíteni?



2015. jan. 12. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem, hogy van erre a célra program, és őszintén megvallva ez inkább tűnik user errornak.
2015. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
A portable kavart be, nem az Auda hibája. Volt hasonló esetem, ugyan más programmal. Amikor indítottam a telepítettet, olyan beállítással indult, mint a portable.
2015. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"és őszintén megvallva ez inkább tűnik user errornak"


Valahogy ÉREZTEM, hogy a félszakisok közül gyors' idejön valaki egyből ezt felhánytorgatni.

Kérlek szépen akkor, magyarázd azt meg, hol hibáztam én abban, hogy nem tudtam, hogy az egyik verzió mindent *.* mód kitöröl abból a mappából, amit a másim verzió beállításai közt adtam meg.

Mert ugyebár a portable definíciója....


Sőt, eszembe jutott, akkor kezdjük ott : Mi is a portable software definíciója, amiknek a gyakorlatban meg kéne felelnie.

Most akkor kíváncsi lennék rá, h. mit tudsz... ;)

2015. jan. 12. 23:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A portable definíciója az, hogy nem kell végigtolni egy installt, hanem alapból elindul. Mivel az eredeti programnak szüksége van tempfile-okra, registry-re, stb, a portable-ben ezt úgy oldják meg, hogy default kikúrnak minden file-t, tempdir-t, registry-t a vinyóra, aztán ripszropsz elindulnak.

Teljesen normális, hogy egy másik defaulton hagyott nem portable program default tempfile-jait leradírozza, úgyhogy ez tényleg user error.

A portable kifejezetten arra való, hogy ne kelljen telepíteni. Szóval ha neked már van 1, akkor user error mégegyet "telepíteni" (futtatn egyszer) portable-ként.

2015. jan. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, itt nem az Audacity a sz..r, nem benne van a hiba.

Ha összevissza futtatgatod ugyanazon szoftver különböző verzióit, és mellesleg a temp mappára hagyatkozol, mint "biztos" adattároló hely (ami köztudottan egy IDEIGLENES mappa, és a program miért ne nyúlhatna hozzá a saját fájljaihoz? Most attól, mert egy másik példánya az a programnak, attől ő még ugyanúgy az Audacity, és az Audacity-s temp-fájlokhoz minden joga megvan, hogy hozzányúljon), akkor ne csodálkozz, ha beüt a gebasz.

Szóval ez itt nagyon a user error kategória, már bocs.


U.i.: az írásvédett attribútumról hallottál már?

De ha nekem valami fontos, hogy megmaradjon, akár csak ideiglenesen is, akkor azt addig át szoktam másolni egy saját mappába. Ideiglenes mappát megbízható, állandó tárolóként használni felelőtlenség.

2015. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Valahogy ÉREZTEM, hogy a félszakisok közül gyors' idejön valaki egyből ezt felhánytorgatni."

Nem, ezt pont hogy nem a "félszakisok" mondják, hanem azok, akik értenek is a gépekhez.


"Kérlek szépen akkor, magyarázd azt meg, hol hibáztam én abban, hogy nem tudtam, hogy az egyik verzió mindent *.* mód kitöröl abból a mappából, amit a másim verzió beállításai közt adtam meg."

Ott, hogy állandó tárolóhelynek tekintetted az ideiglenes mappát.

Az egyes programverziók nem fognak külön-külön, verziónként és telepített példányonként új mappát csinálni maguknak a temp-en belül.


"Mert ugyebár a portable definíciója.... "

az, hogy hordozható, és telepítés nélkül is működik, akár egy pendrájvon áthurcolva a másik gépre.

Sehol nincs a definícióban, hogy egy portable alkalmazás ne macerálhatna az ideiglenes mappában.


Azt meg, hogy ki miből mennyit tud, inkább ne firtassuk, nem akarok személyeskedésbe átmenni, de talán aki elemi dolgokkal nincs tisztában, az ne kérdőjelezze meg a másik, hozzáértőbb tudását.

Azt meg, hogy most kivételesen te hibáztál, nem a propgram a sz..r, meg kell tanulni elfogadni.

2015. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: nem kéne dühöngni, a többieknek tényleg igazuk van, te szúrtad el. Majd tanulsz az esetből, ha baj van, az első dolog mindig a mentés legyen! Ha van mentés az ominózus adathalmazról, akkor lehet mást csinálni, folytatni a munkát, próbálkozni a helyreállítással, stb. Addig nem!


Annyival kiegészíteném Simon Belmont hozzászólását, hogy ha megfelelően taktikázol a jogosultságokkal, tudsz programot futtatni úgy, hogy semmihez nem fér hozzá. Készítesz egy nagyon lekorlátozott fiókot, és annak a nevében futtatod. Nem is fogja látni a documents and settings mappádat.

2015. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Annyival kiegészíteném Simon Belmont hozzászólását, hogy ha megfelelően taktikázol a jogosultságokkal, tudsz programot futtatni úgy, hogy semmihez nem fér hozzá. Készítesz egy nagyon lekorlátozott fiókot"


Nagyon lekorlátozott fiók alatt mit értesz? A vendégfiókot? Vagy még annál is korlátozottabb fiók kell? Akkor az hogyan oldható meg?


Amúgy amit szerintem itt mindenki FÉLREÉRTETT : Itt a helyreállítási bejegyzések nem a "gyári beállításokban" a Local Settings vagy tudomisén milyen ehhez hasonló helyen létrehozott mappában voltak, hanem egy másik, nagyobb partíció gyökérkönyvtárában kihelyezett mappába. Azért is így, mert az audacity ideiglenes fájljai köztudottan gigabyte-os méreteket emésztenek fel, így nem akartam az éppen betelőben levő rendszerpartíción hagyni.

Most ugyebár ezért is merem használni a gépet a helyreállítás közben. Egész este be volt kapcsolva, és még most is dolgozik. Úgyhogy nem tudtam nem dühöngeni.


Ezért, mivel máshol is volt az audacity_temp könyvtár, ezért én álmomban nem gondoltam volna, hogy az a portable, aminek a lényege tudtommal többek között az lett volna, hogy nem nyúlkál a registry-be, mert nincs rá szüksége, fogja magát, és kiolvassa a telepített verzióban megadott elérési útvonalakat.

Ebben én őszintén nem sok logikát látok, de akkor ezek szerint csak nekem van más logikai OS a fejemben.


Vagy, akkor legalább ne a DEL *.* parancsal törölt volna, ez nekem programozói részről kicsit gányoltnak hat. Nem hiszem, hogy akkora memóriát, tárhelyet, illetve programkódot és programozói erőfeszítést emésztett volna fel az, hogy a program nyílvántartsa a SAJÁT fájljait, és másba ne piszkáljon bele.

Merem ezt azért is állítani, mert ehhez hasonló esetekben más programmal még nem volt ilyen fatális végzetű baleset.

Csak azok sajnos nem audio-kezelő szoftverek voltak, így egyenlőre nem ismerek az Audacity-hez hasonló alternatívát.

2015. jan. 13. 14:52
 9/9 anonim ***** válasza:
SonySoundForge az auda ennek "kistestvére", igaz fizetős. Mondjuk nekem a 7-es verzió van meg, utána már kicsit neccesebb törni. Ha éppen kell, megoldható(35MB)...bár nem tudom win7 alatt fut-e.
2015. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!