Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik specifikus adatvisszaá...

Létezik specifikus adatvisszaállító szoftver?

Figyelt kérdés
Vannak különféle törlés utáni adatvisszaállító szoftverek, amik több-kevesebb sikerrel visszaállítják az elveszett területet. Ilyenkor általában csak a fájlok egy részét tudja visszaállítani a program és sokszor a nevüket és a könyvtárstruktúrát nem teljesen. De van-e olyan szoftwer, amivel specifikusabban is lehet próbálkozni? Például adott fájltípust próbál visszaállítani, de azt nagyobb sikerrel? Esetleg tanítható hasonló fájltípusokon? Vagy megadhatjuk egy részletét a fájlnak? Vagy a fájlneveket? Vagy beállítható, hogy ne determinisztikus legyen, hanem ahol elakad, ott próbálkozzon több mindennel véletlenszerűen, és adjon vissza több lehetőséget, amikből mi majd kiválasztjuk a megfelelőt? Igazából nekem egy foldert és abban jpg fájlokat kéne visszaállítani és arra jobban rágyúrhatna, mert 1TB szemetet már visszaállított, de pont azt nem ami fontos lenne, pedig az is ott kell legyen. Egyébként exFAT.

2015. jan. 16. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából úgy működik a dolog, hogy vagy ott van az adat, vagy nincs, mert felül lett írva. A jpegnek ráadásul elég egyértelmű fejléce van, tehát ha ott lenne, akkor megtalálná bármelyik adatvisszaállító program.
2015. jan. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség. exFAT fájlrendszer és LinuxMint alatt kiadtam a permanently remove parancsot, ami rm -rf parancsnak felel meg. Ez nem törli bitenként, azaz nem írja felül, csak kitörli a FAt táblából ha jól tudom. Még törlés közben leránotttam a HDD-t a gépről. Tehát nyilvánvalóan ott van szinte minden adat. Mégsem állította vissza a legfontosabb könyvtáramat például a TestDisk, ami az egyik legjobb.
2015. jan. 16. 09:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben rengeteg logika van. Biztosan ott van, és a legjobb program nem találja...


Esetleg nézd meg win alól recuvával. Exfat esetén nem a linux lenne az első ötletem, még csak nem is használnám vele.

2015. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Minden program másképp dolgozik. Van amelyik a FAT táblát próbálja helyreállítani, és mindegy neki a fájlformátum. Másik program meg az adatokat. Megint másik specifikus fájl típusokra specializálódik. Az a legjobb, ami ezeket kombinálja, ha létezik ilyen, de ott is mindig van szabadság, és számít a ráfordított idő is.
2015. jan. 16. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!