Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha digitalizálnánk egy ember...

Ha digitalizálnánk egy ember teljes fizikai testét akkor az hány GB-ot foglalna?

Figyelt kérdés
Vagy ha csak a tudatát, a személyiségét, mindent amit az agy tárol?...

2015. jan. 19. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
99999999999999999999999999999999999 terra bite
2015. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt egyszer konkrétan kiszámolták. Most nem állok neki ezt kiguglizni neked, de ha rászánsz egy kis időt, akkor megtalálhatod a pontos számot.
2015. jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ember teljes digitális táblájának a mérete

(agy-kapacitás, logika, sejtek, stb *A-Z-ig*) pontosan:

~

2015. jan. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

*~

jav.


2015. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe, annó néztem a csillagkapu univerzumot és írtam is egy ismerősömnek róla hogy a csóka feltöltötte a tudatát a végzet adatbankjába, és 900 TB-ot nyomott
2015. jan. 19. 20:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hallgass #2-esre.


Nem vagyok sem biológus, sem hasonló, de a végtelen eléggé sántít. Egyrészt ugye véges számú atomból, stb-ből épül fel a testünk. Az agyunkban is az emlékeink, tudásunk szerintem "atomokban" vagy valamilyen egyéb, DE véges számú "dolgokban" van tárolva. Így az is véges...

Ha több véges számot összeadunk, akkor az összeg is véges.


Összehasonlításképpen: az Univerzumban lévő atomok számára is van egy becslés, ugyanis az sem végtelen. És ha annak vesszük egy nagyon pici részhalmazát (pl. egy embert), akkor az sem lehet végtelen.


Az elme feltöltését itt is fejtegetik, de becslést nem találtam:

[link]


Vagyis szimulációra van becslés. És hát jóval nagyobb szám, mint a Csillagkapuban...


Szerintem ez egy nagyon nehéz kérdés. Ugye elég keménydió eldönteni, hogyan tároljuk az adatokat. Aztán ugye érdemes megnézni, hogyan lehet tömöríteni az adatokat (természetesen veszteségmentesen).

2015. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hominida ***** válasza:

Mindennek a digitalizálásakor a felbontás az érdekes. Milyen felbontásban "szkenneled be" az embert? Sejtenként? Atomonként? Egy képpontról mennyi információt tárolsz, hányféle állapotot különböztetsz meg? A színes képek szkennelésekor 16 millió lehetséges állapotot különböztetnek meg, 3 byte-ot szánva mindegyikre.


Ez az emberszkennelős dolog régi ábránd, de egyetlen novellában olvastam csak, hogy az író gondolt a test egyetlen állapotának fixálására is. Mert egy dobogó szívet vagy egy mozduló szemet mozgás közben szkennelve el fog mosódni a kép, és ne is gondoljunk rá, mi jönne létre a fogadóállomáson. :-)

2015. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!