Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows XP még mindig jó...

A Windows XP még mindig jó rendszer? Annyi ember használja, még a bankok, iskolák is.

Figyelt kérdés

2014. dec. 18. 09:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak ott használják, ahol nincs pénz átállni, egyébként pedig nem jó rendszer, nem biztonságos, és már nem is támogatott, nincsenek frissítések magánszemélyeknek, stb.
2014. dec. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mindig is jo volt es jo is lesz,frissitesek ide vagy oda ugyebar sokan soha se frissitetek /en se../ ,mert belassutita az egesz rendszert,gepet...

Amig van ra virusirto /es egy darabig mig lesz/ addig sokan fogjak hasznalni.

Bar szerintem utana is amennyire tudom,hogy sokan virusirtok nelkul vannak manapsag is,legyen az XP vagy 7,8...

2014. dec. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy hogy működőképes, kis rendszerigényű. Iskolák gondolod a jósága miatt használják? Amikor a tanárokat sem tudják megfizetni... Bankok meg majd hamar leszoknak róla amikor majd minden VérPista tud rá 1-2 "hacket".
2014. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Tengor ***** válasza:
100%

Ahol olyan a belső hálózat, hogy a gépek vagy nem látnak ki a netre, vagy csak nagyon korlátozottan, valamilyen komolya proxi mögül ott nem okoz problémát az XP elavultsága. (bankok)

A magán felhasználókat meg addig nem érdekli (nem is fogják fel) a biztonság, amíg a gépük nem lassul. Egy jól megírt zombihálózat nem fogja az egyes gépeket agyon terhelni, ugyanakkor jelentős kárt tud okozni. Sőt, ahhoz sem kell túl nagy erőforrás igény, hogy a jelszavakat logolják. Ezek az emberek majd akkor váltanak, amikor megszívják valami miatt.

2014. dec. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk az iskolákat nem értem.. Mennyiből telne átállni linuxra? Gyorsabb és semmivel sem bonyolultabb.


Legalább a gyerekek is megismernék és akik nem akarnak játszani (hozzáteszem, azért azt is lehet rajta, csak ingyenes játékokkal vagy fizetni kell a steamért) tehát akik általános használatra vesznek gépet, vagy tanulásra lehet nem azzal kezdenék, hogy letorrentezik a "vindózt" mert mást nem tudnak használni.


Én támogatom, hogy ingyenes és programokat oktassanak az intézményekben. pl mennyivel értelmesebb lenne egy gimp-et megtanulni kezelni, mint egy paint-et?!

2014. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Tengor ***** válasza:
#5, te ezt mennyivel támogatod? Sajnos elég valószínű, hogy te nem tudod annyival támogatni, amennyivel az MS pénzeli az erről döntést hozó "honatyákat" :(
2014. dec. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A linuxra átállással az a baj, hogy ahhoz kell egy ember, aki tényleg ért hozzá, míg a windowst fel tudja rakni minden hülye, és egy tornatanárból átképzett infótanár is ki tudja építeni az iskolai hálózatot úgy, hogy az működik. Én egy elit gimibe jártam, de ennek dacára amikor elment az egyetlen tanár, aki értett hozzá, megszüntették a Linuxos labort, mert 2 hónapon belül használhatatlanná vált az összes gép. Hát ezért van nagyrészt Windows az iskolákban. Az, hogy a microsoft tolja magát és milliárdokat költ arra, hogy minden iskolában jelen legyenek, és rászoktassák a gyerekeket, az meg egy teljesen érthető üzleti lépés, és egyáltalán nem is elítélendő. Akkor is hőbörögnétek, ha az Apple tolná az iskolákba az iMac-eket, mint 1998 környékén?
2014. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Anyagilag nincs lehetőségem támogatni, de voltak ezzel kapcsolatban kezdeményezések. Több rendszergazdát is rábeszéltem már (ha a linuxra nem is, mert fosnak tőle mint a szilvalekvártól) de párhuzamosan libre office és gimp már megjelent 1-2 iskolában. Igen, egy fecske nem csinál nyarat, de legalább próbálkozok. :)


Azzal pedig nem értek egyet, hogy nehezebb alapszinten a linux mint a windows. Az a "rendszergazda" aki így összegányol egy windows hálózatot, az linux hálózatot is tudna csinálni ezen a szinten némi utánajárással. Ilyen windows hálózathoz nekem is volt szerencsém, ahol 10 gép látta egymást (ennyi fért egy munkacsoportba) és a többi nem kommunikált velük, sőt, gyakorlatilag az interneten kívül semmit nem sikerült elérni róluk. Hát ezen a "barkács" szinten linuxhoz sem kell több ész, sőt, ennyi energiával ott még működőképes is összehozható!

Csak nem mernek belefogni, mert még sose próbálták.

2014. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerinted abban az országban, ahol az iskolákban a focilabdára is a szülőknek kell összedobniuk minden iskolában, és még mindig az orosztanárokból átképzett angoltanárok tartják az infó-órákat, melyik megoldás lesz? Az, hogy vegyenek gépeket önerőből és önerőből húzgálják rá a Linuxokat a gépekre, vagy a Microsoft által megtámogatott beszerzési rendszer?
2014. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A gépek beszerzése független a rendszertől. A "megtámogatásról" pedig beszélhetnénk...

A rengeteg disztro van aminek könnyű a telepítése és kezelése. Gyenge régi gépeken gyors lenne, nem kellene feltétlen fejlesztésre gyűjteni (vagy más fajta fejlesztésre lehetne). Ugyanis a win7 miatt sok helyen új gépeket vettek. Pedig a célnak a régi is megfelelt volna. Helyette vehettek volna projektorokat meg tanári gépeket a termekbe. (most ne keverjük ide a pályázatokat, az egy másik dolog)

2014. dec. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!