Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 3D prezentáció. Hogyan?

3D prezentáció. Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy elképzelésem, miszerint: interaktív prezentációt szeretnék csinálni (erre persze elegendő lenne a flash) de a csavar a történetben, hogy nem igazán tud 3D-t importálni. (Vagyis tud, de ahogy néztem, mindenféle méregdrága és beszerezhetetlen pluginek kellenek hozzá.) Bizonyos interaktív grafikai elemeket viszont 3D max-ben vagy blenderben szeretnék kivitelezni és úgy gondoltam, hogy a prezentációban "realtime" renderelné.

Itt persze nem bonyolult, valósághű modellekre kell gondolni, tehát teljesítményben elbírná még egy gyengébb gép is.

Az a kérdésem, hogy ezt miben lehetne megvalósítani?

Igazából keret nem nagyon van rá, tehát vagy ingyenes vagy reklámmentesen 30 napig használható (esetleg "beszerezhető") dologra lenne szükségem, mert eléggé nonprofit a projekt. :)

Ha véletlenül még linuxon is működne akkor az volna a legjobb, de jöhet bármi (van virtuális gép).


Tehát létez(het) erre valami egyszerű megoldás? (OpenGL + C++ verziót hanyagoljuk! :) Annyi időm nincs...)


Köszönöm a segítséget!



2015. jan. 20. 22:24
 1/4 A kérdező kommentje:
az lemaradt, hogy magát a prezentációt olyan... prezi stílusban képzeltem el.
2015. jan. 20. 22:48
 2/4 anonim ***** válasza:
3DS-re volt pénz, de egy plugin vásárlása gondot okoz? Akkor bizony tanulj meg programozni.
2015. jan. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ehhez már inkább valami videó fájl kellene szerintem és akkor nem kéne realtime renderelést használni
2015. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 :)


#3 Erre gondoltam én is, sőt, képkockánként lerenderelném és azt vezérelném mint egy videolejátszót, csak ezzel az a gond, hogy az egész prezentációt be kellene tölteni magas minőségben a memóriába képként. Arról nem is beszélve, hogy vajon elegendő lesz-e a gép teljesítménye amin megjelentik. Néhány egyszerűbb geometriai formát viszont prociból simán kirajzolna még egy p4-es gép is.

Továbbá egy lehetőség hiányozna, hogy az adott modell realtime nem forgatható minden irányba. (Esetleg jobbra-balra, ha lerendelem az összes képkockát.)

Mindenesetre ez bé verziónak megmarad...

2015. jan. 21. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!