Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben miként tudom rendezni...

Excelben miként tudom rendezni a vegyes formátumú cellákat? (azaz szöveg és szám egymás mellett van)

Figyelt kérdés

Akvárium és kellékek (2780) 

Díszhal, vízi állat (51) 

Eledel és növényzet (642) 


Így néz ki az adathalmaz és szeretném rangsorolni számok szerint az adatokat, miként tudom megoldani a legújabb Excelben?



2015. jan. 26. 19:03
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


A következő függvényekkel próbáld :


- ÉRTÉK : Szöveget számmá alakít át.

- KÖZÉP : A szöveg adott pozíciójától kezdve megadott számú karaktert ad vissza eredményként.

- SZÖVEG.TALÁL : Karaktersorozatot keres egy másikban (a kis- és nagybetűk megkülönböztetésével).


A SZÖVEG.TALÁL függvényt kétszer kell használni egyszer a nyitó zárójelre "(" egyszer a záró zárójelre ")"


Az ÉRTÉK függvénnyel átalakitod az eredeti szövegből KÖZÉP függvénnyel kivágott szövegrészt amit a SZÖVEG.TALÁL függvénnyel keresel meg - nyitó és záró zárójel.


A számok alapján már tudod rendezni az egészet.


Sok sikert.

Üdv.

2015. jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a szakszerű választ, mindjárt ki is próbálom ;)
2015. jan. 27. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!