Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP-nél vajon lehetsége...

Windows XP-nél vajon lehetséges-e - és hogy -, a WINDOWS és a System32 nevű rendszermappák tartalmát átiráyítani másnevű mappákba úgy, hogy a rendszerfelállás utána az új mappákból keresse a fájlokat?

Figyelt kérdés

Magyarán az érdekelne, hogy mi mindent és hol kéne sorra átállítani ahhoz - tegyük fel frissen telepített XP rendszerről van szó -, hogy a WINDOWS és a SYSTEM32 rendszerkönyvtárak tartalmát, drivereit, kernelt, stb. maga az egész rendszer máshonnét olvassa be...

Kicsivel még érthetőbben megpróbálom:


Teszem azt, a C:\ rendszermeghajtón lévő "WINDOWS" mappát át akarom nevezni "SYSTEM"-re, a System32 mappa tartalmát pedig nem akarom külön könyvtárban tartani, hanem azt is a "SYSTEM" mappába akarom átrakni.

Kérdés : Mi mindent kell beállítsak (környezeti változók, registry-bejegyzések, DLL módosítások (pl. Resource hacker-el)) ahhoz, hogy ha az átnevezést ill. az áthelyezést megcsinálom, akkor is működik a rendszer, betöltődik a kernel, a driverek, a shell, a szolgáltatások, egyszóval minden klappoljon.


Meg lehet ezt egyáltalán csinálni? Ha igen, hogyan? Vagy mennyire nehéz?


Semmi praktikai célzatom nincs vele, pusztán kíváncsiságból kérdem. Ha esetleg valamelyik géniusz rendszergazda esetleg erre téved, és egy zöld pontért meg egy köszönetért leírná, hogy milyen infói vannak ebben a témában, hálás lennék! :D



2015. jan. 28. 19:49
 1/5 Lajos54 ***** válasza:
Bár nem vagyok "géniusz rendszergazda", szerintem ahhoz, amit itt leírtál, az egész oprendszert át kellene írni...
2015. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:

Az NTFS fájlrendszer lehetővé teszi szimbolikus kapcsolat és kapcsolódási pont (junction) létrehozását, ami könyvtárak/fájlok egyfajta átirányítását is lehetővé teszi.

Itt van hozzá a hivatalos program:

[link]

(Vista-tól már tartalmazza a rendszer "mklink" néven, XP-nél még nem a rendszer része)


UI: Személyesen még nem kísérleteztem ilyesmikkel, így tapasztalataim sincsenek.

2015. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nem a szimbolikus kapcsolatokra gondoltam... olyanra lennék kíváncsi, amikor a fájlrendszerben ténylegesen más nevű mappában vannak benne a rendszerfájlok, és onnan töltődnek be bootolás során.


Csak azért gondoltam felvetni a dolgot, mert a környezeti változók között is van pl. egy, ami a C:\WINDOWS mappára utal, meg pl. a boot.ini fájlban is a rendszerbetöltés elemeire a WINDOWS mappa szintjéig kell megadni a hivatkozást...

Meg pl. már láttam eléggé érdekes Registry hack-eket, gondoltam, hátha erre is van valamilyen megoldás...

Csak itt gondolom nyílván nem elég végignyálazni a registry-t, mert az is a System32/config mappából töltődik be, ha jól tudom...

2015. jan. 29. 00:42
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Ahogy az első hozzászóló írta, ehhez valószínűleg a rendszer magját pár helyen át kellene írni és újrafordítani, nem beszélve az általad is említett, - nem igazán rövid - regisztrációs bejegyzéslista módosításáról.


Nem lehetetlen feladat, de egyrészt a szükséges információk beszerzése is rengeteg idő, meg nyílt forráskód hiányában a gyakorlati alkalmazás próba-szerencse alapon is jó sokáig elhúzódhat.


Ha ilyen szinten érdekel a barkácsolás, akkor inkább nyílt forrású rendszert ajánlanék (több és könnyebben hozzáférhető a dokumentáció), de gondolom egy Linux meg nem érdekel.


Mindenesetre bármilyen rendszeren is próbálkoznál, virtuális gépen (VMware, VirtualBox stb.) kísérletezz - sokkal könnyebb és gyorsabb a hibás lépések visszavonása.

2015. jan. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"de gondolom egy Linux meg nem érdekel"


Érdekelni érdekel, csak épp a suli alatt annyira a Win-re neveltek, hogy most így egyetemistaként eléggé elszántnak kéne legyek ahhoz, hogy a Linux-ba beletanuljak, és átvegyem az ottani gondolkodásmódot.

2015. jan. 29. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!