Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Játék készítés (csak szöveg)?

Játék készítés (csak szöveg)?

Figyelt kérdés

Haverom irt egy rovid kis konyvet a lenyege az volt hogy vannak benne valasztasi lehetosegek. Kitalaltuk hogy milyen vicces lenne ha meg csinalnank jateknak, semmi 3d meg stb-t nem akarok bele csak annyit hogy legyen maga a sztori/parbeszed es az alatt a valasztasi lehetoseg (nem is tudom mennyire szamit ez igy jateknak XD) meg max par kep a szovegek kozt ezt milyen programmal lehet megcsinalni interaktivva varázsolni :)


Bocs az ékezetek miatt tableten írtam.



2015. febr. 3. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
game maker. egyébként akármilyen programozási nyelven meg lehet egyszerűen csinálni. mondjuk java vagy c# épp megfelelő lenne.
2015. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
AZ a baj hogy nem ertek nagyon ezekhez az irasnyelvekhez de mjd megnezem hq nem tul bonyolultak akk utana nezek es meg porbalom koszi :)
2015. febr. 3. 15:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt mudnak hívják. Szinte nulla programozási tudással lehet komoly -online!- szerepjátékokat csinálni vele. Gyakorlatilag a wow elődje.

Tele a net ingyenes mud server-rel/klienssel. Sőt: még működő világok is vannak a mai napig, noha 20 éves technológia.

Egyébként szöveges kalandjátéknak hívták az ilyet - a 3d előtt nagy rajongótábora volt.

2015. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A brutália pl. a mai napig működik: [link]


(de vicces, most megpróbálom kitalálni a 15 évvel ezelőtt használt jelszavamat :-> )

2015. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utána nézek köszi, valami ilyesmire gondoltam :D
2015. febr. 3. 15:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Ren'Py
2015. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha csak egyszemélyes kis játékot akarsz, akkor azt akár html-ben is megírhatod.

én is gondolkoztam azon, hogy egy szerepjáték könyvet ilyen módon tegyek elérhetővé. minden egyes rész az azonos számú html fájlba kerül. a választási lehetőségek pedig linkek a html fájlok között.

a statokat persze papíron kell vezetni és a kockadobásokat is manuálisan kell megtenni, de alapnak nem rossz. utóbbira akár még egy random szám generáló javascript megírása se bonyolult.

2015. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!