Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet a Windows XP-t...

Hogyan lehet a Windows XP-t feltelepíteni egy olyan számítógépre, amin már van Xubuntu? ÉS lehetséges-e USB-ről a telepítés?

Figyelt kérdés

Nekem egy ősi gépem van, amin a Windows 7 valószínűleg nem működne, pénzem meg nincs, hogy lecseréljem modernebbre. Amikor tavaly a Microsoft megszüntette az XP támogatását, átálltam Xubuntura. Meg vagyok elégedve tökéletesen vele, viszont hiányzik a játék. (Mert az igen ritka, hogy Wine-al működik valami.) Arra gondoltam, hogy visszatelepítem az XP-t a Xubuntu mellé. (Csak játékokra használnám, és kihúznám az internetet addig.)


Két kérdés merült fel:


1. Fel lehet telepíteni az XP-t a gépre, ha már rajta van a Xubuntu? A Xubuntu felajánlotta a lehetőséget, de az XP-nél nem emlékszem már, hogy hogyan volt a telepítés. Úgy hallottam, hogy particionálni kell a merevlemezt, viszont a Xubuntu telepítésénél nem volt ilyen opció, és azt természetesen nem tudom, hogy hogyan lehet utólag megoldani.


2. A másik kérdésem az, hogy lehet-e USB-ről telepíteni az XP-t? Nem találom a CD-met, szóval úgy gondoltam, hogy letöltök egy kalóz verziót. (Légyszíves ne mondjatok szentbeszédet a kalózkodásról, megvolt a szoftver, csak elveszítettem. És a Microsoftnak már amúgy sem lesz profitja a termékből, ennyi év után.)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. febr. 8. 18:59
 1/3 tabaki ***** válasza:

Nem tudom, meg lehet-e csinálni, de ha igen, biztos, hogy bonyodalmasan. Fordítva sokkal egyszerűbb: Ha már van telepített XP-d, a Xubuntu rákérdez, hogy megtartsa-e. Leokézod, hogy igen, és kész.

Majdnem biztos vagyok benne, hogy a Xubuntu is lehetővé tette a telepítés közbeni partícionálást, csak talán átsiklottál rajta. Az Ubuntuk általában felkínálják a kézi telepítést, ha azt választod, akkor tetszés szerint oszthatod fel a merevlemezt.

USB-telepítéssel kapcsolatban semmi tapasztalatom sincs, de a Google szerint megoldható:

[link]

2015. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Persze lehet USB-ről telepíteni. Bármilyen rendszer fellehet tenni.

Csak kell egy olyan USB, ami bootolható, vagy bootolandó.

Gépindításkor a usb-ről való indítást kell kiválasztani.

2015. febr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 akikam ***** válasza:

Persze bármikor Felrakhatsz windows USB ről XP-t is

1 Formázd a Pendrivot NTFS-re

2 Programmal Egy iso fájlt beraksz(Windows XP,7,8.1)

3 a Program felmásolja és bootolható lemezt csinál neked

4 bekapcsolásnál-> BIOS és a Pendrivot indisd


A program neve windows 7 tool de jó mindegyikhez én csináltam már.



[link]

2015. febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!