Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Véletlen szerű elrendezés egy...

Samusaran kérdése:

Véletlen szerű elrendezés egy mappában, majd automatikus átnevezés az új sorrend szerint. Létezik olyan program amivel ezt megtudom csinálni vagy hasonló módon randomizálni?

Figyelt kérdés
Egy slideshow videót szeretnék csinálni. Sajnos az a program amivel ezt megszeretném oldani(wondershare DVD slideshow builder)automatikusan, csak az eredeti sorrendben képes hozzáadni a képeket. Manuálisan összetudom keverni, viszont nem túl sok kedvem van ezt megcsinálni 200 darabnyi kép esetén. Tehát a lényeg, hogy összeszeretném valahogy random keverni a képeket anélkül, hogy túl sok időt kelljen vele foglalkoznom...

#random #randomizálás #fájlok összekeverése #véletlenszerű sorrend
2015. febr. 10. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
for a in *jpg;do mv "$a" $RANDOM.jpg;done
2015. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Aha, és mi az eredeti sorrend?
2015. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az eredeti sorrend pl: 1,2,3,4,5 (fájlok neve szerin abc sorrend)


De én azt szeretném hogy ez legyen pl: 2,4,1,3,5


És e szerint átnevezés, tehát a fenti példa szerint:

2-1 4-2 1-3 3-4 5-5

2015. febr. 10. 15:00
 4/13 A kérdező kommentje:
Ipor Sircer válaszát nem értem, ezt hogyan alkalmazzam?
2015. febr. 10. 15:01
 5/13 anonim ***** válasza:

#1: és ha egy érték mégegyszer előjön és elveszt egy fájlt, az nem gáz? :D


Én a következőt tenném:

1. Kigyűjteném a fájlneveket egy listába, mondjuk egy TXT fájlba. Ebben Total Commander segít, asszem.

2. Tennék a sorok elejére, végére idézőjelet, a sor végére még szóközt is. Ebben segít a Notepad++ vagy a SublimeText csere funkciója, regexp módban:

- csere ezt: ^ erre: "

- csere ezt: $ erre: " (és szóköz a végén)

3. Keresnék egy online sor keverőt, vagy a Sublime Text "permute lines: shuffle" funkciójával megkeverném a sorokat

4. Egy sorba raknám őket: csere ezt: $ erre: \n

5. Bemásolnám a sort, és beilleszteném a videószerkesztőben a tallózás (megnyitás) ablakba, a fájlnév mezőbe.

2015. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, persze ezzel nem nevezi át a fájlokat, de -elvileg- random sorrendben tallózza be a videószerkesztőbe.
2015. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#5: szerintem nem fogja észrevenni. ;->

De akkor nesze: for a in `ls -1|rl`;do b=$[b+1];mv "$a" $b.jpg;done

2015. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Ipor Sircer! Így most már minden tiszta... :)
2015. febr. 10. 15:45
 9/13 anonim ***** válasza:

<nevelő célzat on>

Ha linuxod lenne, elég lenne ezt az 1 sort copypaste-elned, és ennyi.

<nevelő célzat off>

2015. febr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#5 Tudnál nekem írni egy példa sort, hogy végül hogyan kellene kb kinéznie annak a szövegnek, amit már csak be kell hogy illesszek a megnyitás ablakba? Még nem teljesen értem amit írtál de ez sokat segítene a kikövetkeztetésében. Köszi!
2015. febr. 10. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!