Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Laptopom egy fura hibájához...

Laptopom egy fura hibájához szeretnék segítséget kérni. Miért sötétedik be ritkán a kép egy-egy játék hírtelelen elindításánál?

Figyelt kérdés

A laptopom pontos típusa: Acer E1-570G

Nemrég, tavaly nyár elején lett megvéve. Azóta használom. Még baja nem volt, szépen működik, vigyázok rá, szoftveresen tisztítva is van rendszeresen.

Előfordul egy hibája, amit nem tudom, hogy esetleg a RAM, vagy minek a hibája okozhat-e. 4GB RAM van benne, ami szerintem laptopba nem kevés.

A lényegre térek. Néha, amikor Böngészőből gyorsan belépek egy játékba (Team Fortress 2, régebben Multi Theft Auto), akkor sötétszürke képet kapok, és ilyenkor a Ctrl+Alt+Del, Alt+F4, Windows gomb, Esc sem segítenek. A Szürkeség megmarad, és nem látom a kurzort sem. A játék pedig nem tölt be. Próbáltam, hogy lehajtom a laptopot 15 percre, hátha kikapcsol. Ilyenkor a windowsra kiteszi magát a laptop, de teljesen befagyva. Ilyenkor se látni a kurzort, befagy minden, és fenti billentyűk nem segítenek. Ilyenkor ki kell kapcsolnom gombbal a laptopot, ami nem biztos, hogy túl jót tesz neki. Ez ritka eset, igyekszek lassan belépni játékokba, nem ilyen hirtelen, hogy ne történjen ilyesmi. Mitől lehet ez? Mit tehetek ellene?


2015. febr. 10. 17:50
 1/7 CspCsj ***** válasza:

Hőmérsékletek nem mennek magasra?

Video driver lett frissítve?

Minden játékindításnál ez történik, vagy "csak" a böngészős esetben?


Merevlemezt HDSentinel milyen kondiciójúnak írja?

[link]

2015. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van laptop hűtő.

Ha böngészek 50-52 fok körüli.

Normál játékoknál 55-57 fok, szebb grafikájú játékoknál felmehet akár 65 felé is, de ilyenekkel nem igazán szoktam játszani.

A video kártya driverét még nem frissítettem, de majd megpróbálkozom vele, remélem sikerülni fog.

Csak néha fordul elő, általában, amikor hirtelen adom azt az utasítást a laptopnak, hogy youtube videó, google chrome off, és játék indítása. De ilyenkor is, csak ritkán. Nem tudom mihez kötni igazából, de erre tudok gondolni, hogy ez a baja.


Amit a program ír:


Kondíció: 100%

Hőmérséklet: 33°C


Valamit hozzá tudna még fűzni? A video driver lehet a ludas?

2015. febr. 10. 20:34
 3/7 CspCsj ***** válasza:

Az adott hőmérsékletek a CPU-ra és GPU-ra is vonatkoznak? (típus alapján Intel i3-as processzort és nVidia GT740M-et találtam a specifikációban)


Ha még nem volr, akkor elsőnek driver frissítést szoktak ajánlani. De ez nem diagnózis, csak "hátha" orvosolja a tüneteket. (nagy ritkán előfordul hogy rosszabb lesz a helyzet, ilyenkor driver törlés és visszatérés a korábbihoz...)

2015. febr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

A youtube videóknál a videókártyát valószínűleg használja a Chrome. A hirtelen bezárása és a játék gyors indításakor lehetséges, hogy a játék és a Chrome "egyszerre"(?) használná a videokártyát és ez okoz zavart a driver-ben. (csak találgatok, sajnos ilyen téren szegényesek az ismereteim, de talán téved ide valaki tapasztaltabb is)

2015. febr. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Itt egy kép a bekapcsoláskor a laptop hőmérsékelteiről:


[link]


Akkor hétvégén utánanézek, a videokártya driver frissítésnek. Ezt a hivatalos oldalon tudom letölteni?

2015. febr. 11. 17:18
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Ha nVidia GT 740M van benne:

[link]

Geforce > Geforce 700M (Notebooks) > Geforce GT 740M > Windows 7/8 - 32/64bit > Start search...Download, majd a telepítése előtt ajánlott az előzőt törölni a Programok módosítása és eltávolítása listából.

2015. febr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ritkàn de nèha gyakran előfordul ha àtmenetileg ...de nem attól nem viszont ha vèglegesitetten ideiglenesitsed de csak visszafojtva akkor ez gyakrabban is előfordulhat amit meg kell akadàlyozni a hibakiküszöbölèsèvel hogy legközelebb ne fordulhasson elő Tehát a hibát meg kell szüntetni ami a megfelelő megoldás lehet ha jobbat nem tudsz ...
2015. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!