Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxos (ubuntu) kérdések:Tudn...

Linuxos (ubuntu) kérdések:Tudnátok benne segiteni? Hogyan helyetesithetem a windowsos programokat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Feltettem a MythUbuntu-t, de csak mono hangom van.Sajnos a Creativ(XFI-AUDIO) oldalán nem találtam még véletlenül sem linuxos drivert. Mivel helyettesithetem a Windowsos programokat?


-potplayer/kmplaer(ffdshow?) - tudom vlc az van linuxra, de ez nem nyerte el a tetszésemet.


-Creative XFi-audió hangkártyához vane gyári illesztőprogram.


-Photosop, bár ezt ritkán használom és szerencsére nem játszok már.


-winamp, gondolom nem kell részletezni miért, házibuliba jól jön


-Remélem a Blackberry(z10) telefonomhoz meg van progi remélem, win-ről automatikusan települ ha rádugom a telót, de sajnos alapből nem tudom ugy használni mint egy pendrivot, nem tudom háttértárként...stb.


-utorrent?


-Infrawiev és Total/windows commander vagy hasonló, skype meg gondolom van.


-Mobie file reader


-Nero CD/DVD iró-hoz hasonló program



2015. febr. 11. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:

- mplayer van Linuxra


- Photoshop helyett Gimp


- winamp helyett amarok (winampot már amúgy sem fejlesztik)


- utorrent helyett transmission pl.


- Skype van, képnézegetőnek shotwell, gwenview, meg egy csomó más, total commander helyett nautilus, midnight commander, meg ezer egy más alkalmazás


- mobie file reader fogalmam sincs micsoda


- CD írásra K3B, GnomeBaker, meg egy rakás másik alkalmazás

2015. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És itt is találsz pár dolgot:

[link]

2015. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a hangkártyámhoz nem találok drivert. Ez lenne a legfontosabb, de azért köszi.
2015. febr. 11. 18:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Haladjunk sorban:

"Nero CD/DVD iró-hoz hasonló program"

van konkrétan nero is linuxra, egyébként alap funkciókra a brasero is elég.


windows commander:

gnome commander


utorrent:

transmission


winamp:

Audacious (még a winamp skinekkel is kompatibilis)


photoshop, lightroom:

gimp & lightzone


infraview:

gthumb


folyt.köv...

2015. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2015. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. Passz. Nem lehet, hogy csak picit kicsúszott a jack? Ha mégis bug, akkor jelentsd, és kijavítják. (Maga a driver esélyes, hogy a kernelben van.)


2. Az ffdshow megfelelője linux alatt a gstreamer alatt futó pluginok. (Felhasználói szempontból, mielőtt valaki belekötne...) Esélyesen alapból fent vannak ubuntun. Így meg tök mindegy, milyen lejátszót használsz. A VLC-n kívül jól ismert még az mpv, a kodi (xbmc), a gnome-mplayer vagy akár a sima mplayer is.


3. Passz. Ha rosszmájú akarok lenni, akkor azt mondom, hogy így jár, aki különc. Senki se halt még bele a Realtek HD-be...


4. GIMP van


5. Winamp színvonalút még nem találtam, de listásnak jó az Audacious, ha médiatáras kell, akkor meg Rhythmbox vagy Banshee


6. Linux alatt nem ilyen a driverek kezelése, nem látsz semmit települni. Elvileg rádugod, és megjelenik a meghajtók között.


7. Épeszű ember manapság win alatt se használ utorrentet. Qbittorrent pl. ami van mindenre, és kiválóan működik.


8. Melyik funkciója kéne az irfannak? Túl összetett, egyenes ágon nincs megfelelője.


9. Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy az Evince alapból nyitja, de nem próbáltam. Akár firefox pluginnnal is olvasható, úgyhogy ebből nem csinálnék ügyet.


10. Brasero, xfBurn, K3B stb. Nem tudom, mit értesz az alatt, hogy Neróhoz hasonlítson. Lemezt írsz vele, abban hasonlít, megjelenésében kevésbé.

2015. febr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utorrent helyet és transmission ha nem tetszik én ezt ajánlom:


[link]

2015. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Photoshop portable verziói mind futnak wine-al kiválóan, még a Photoshop CC is.
2015. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
Videokártyához nem hivatalos driver: [link]
2015. febr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jocker válasza:

wine nevű szoftverrel el lehet indítani windows programokat linux alatt.


[link]

2015. márc. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!