Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan készítsek telepített...

Hogyan készítsek telepített merevlemezt amit ha egy másik gépbe teszek akkor elindul vele a rendszer?

Figyelt kérdés

Mármint nem úgy kell hogy minden perfekt legyen azonnal hanem maga a windows induljon el és ne kelljen telepíteni 0-ról.. Van erre valami módszer? Most nem érdekel hogy melyik a jobb, hanem hogy meg lehet e csinálni vagy sem?

Nem lesz sok időm..


2015. febr. 15. 00:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A windows alapból feltesz néhány drivert és ha a winyót átrakod 1 másik gépbe nembiztos hogy hibamentesen elindul róla a windows.

természetesen ha ez nem zavar igy gyakorlatilag lehetséges

ha egy gépről telepitesz rá windowst majd kikapcs winyó kiszed átrakod a másikba és boot beállitás

2015. febr. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem biztos de nekem az kell csak hogy elinduljon. Amit eddig kipróbáltam annak kékhalál volt a vége már a windows logónál..arra gyanakszom hogy az lehetett az oka hogy rohadtul olyan gépből raktam át ami arra a gépre volt fullra megcsinálva(driverek stb)

Tehát mennyire kell nyersnek lennie hogy elinduljon vele?

Bootban nem kell segíteni ezekkel tisztában vagyok köszönöm inkább a dolgok nem olyan szokványos része érdekel.

2015. febr. 15. 00:49
 3/11 Tengor ***** válasza:
Egy live oprendszert másolj a HDD-re, az biztosan on-the-fly tölti a drivereket.
2015. febr. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem helyrebirizgálni egy másik gépen feltelepített Windowst majdnem ugyanannyi meló, mint rendesen, nulláról feltelepíteni.


A Windowst nem erre találták ki. Régen (még a Win95-98-NT4 korszakban) kísérletezgettem ilyennel, általában sikeresen, de az újabb rendszerek már jóval érzékenyebbek arra, ha egyszerűen átrántjuk a rendszert egy teljesen más hardverkörnyezetbe.


Egyébként megpróbálhatod csökkentett módban indítani, hátha úgy nem kékhalálozik.

2015. febr. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tönkrement az összes létező dvd-rom ami csak van és nem tudok átrakni sem sehonnan és elég nagy pendrive-om sincs.
2015. febr. 15. 01:13
 6/11 A kérdező kommentje:

Csináltam a merevlemezre egy zsugorított kötetet amire kényelmesen ráfér a kicsomagolt windows 7 iso telepítő.

De "hiányzó boot mgr feliratot kapok" tudom mit jelent hiányzik a bott mgr és nem ismeri fel hogy az a telepítő de hogyan tudnám rávenni hogy onnan elkezdjen telepíteni? Természetesen a lemezen 2 partició van és az egyiken van a telepítő a másik meg üres és oda akarnám ezen a gépen telepíteni...

Még mielőtt valaki lehülyézne, ez szokott működne, a rendszerem is így szoktam újratelepíteni, csak ennek az a szokványos menete hogy van még működő windows amiben Easy bcd-vel a zsugorított köteten található windows telepítőből betallózom a boot.wim fájlt és újraindítás után így a "fekete képernyőn" már lehet választani hogy a telepítőt indítom el(a merevlemezről) vagy a meglévő windows-t és akkor egy gépen ez működik, de ennél meg hiába csinálom azt hogy mondjuk ennek is betallózom a boot wim-et majd kikapcsolom a gépet és úgy rakom át a másik gépbe hátha indul a telepítő akkor is "hiányzó boot mgr" Mi a lószart csináljak akkor vele hogy hajlandó legyen merevlemezről települni a másik gépen?

2015. febr. 15. 01:36
 7/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem tudom, hogy hogyan csináltad a dolgot, de ha pendrivet készitünk elő multi bootolásra akkor szokott kelleni egy lst file (pl menu.lst) ami megmodja a rendszernek, hogy mi hol van, és hogy mit hol keressen.


Nekem ez van win7-nél :


find --set-root /BOOT/BOOTFIXX.BIN

root (hd0,0)

chainloader (hd0,0)/bootmgr


Esetlegesen valamelyik pendrive formátálóval megprobálhatod rávenni a HDD-t egy ilyenre.


Ha külső HDD-két csatlakoztatod akkor sikerülhet. (Mivel belső merevlemezként nagy valószinűség szerint nem fogod tudni megformatálni pendrive formatállóval)


Sok sikert.

üdv.

2015. febr. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én a normális gépemen így szoktam csinálni. windows 8 van írva de 7-el is működik.


[link]


Ha a dirtiwindowsban az i-t y-ra cseréled pont működni fog a link, csak a gyk valami számomra érthetetlen szerencsétlen módon nem akarja máshogy engedni az elküldését...

2015. febr. 15. 09:46
 9/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Nézted ugyanazon a honlapon ezt a cikket : 2009/09/01/2-1-0-22/ ?


Google első találata : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez 22-es csapdája, néztem, de ahogy olvasom ehhez kéne egy működő windows a gépre először is... Vagy a formázásban meg ezeknek az opcióknak az elindításában az már nem játszik szerepet? Mert ha így van akkor a mappát egy másik gépen meg tudom csinálni amin van rendszer csak amire fel akarom tenni azon semmi nincs, épp ezért problémás. Ha az f8-at nyomkodom és az még a régi windows-t akarja előhozni akkor az nem fog neki menni mivel az nincsen rajta. És azt is írja hogy "ne a c-re hogy tudj formázni" gondolom akkor használni akarná még azt a rendszert.
2015. febr. 15. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!