Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismer-e valaki olyan szoftvert...

Ismer-e valaki olyan szoftvert, amivel tili-toli puzzlét lehet létrehozni általam megadott képekből?

Figyelt kérdés

Tili-toli puzzle (sliding puzzle): afféle kirakós játék, például egy nagy négyzet apróbb négyzetekre van felosztva, és a kis négyzetek megvannak számozva, de 1 négyzet az hiányzik.

És a számokat kell sorba rakni a négyzetek megfelelő tologatásával.

Olyan szoftvert keresek, ami képes ilyent létre hozni, még hozzá úgy, hogy a kis négyzetek számát megválaszthatom (sok kicsi vagy kevesebb, de nagyobb négyzet legyen); és a négyzeteket én adhatom meg a szoftvernek képfájl (például jpg) formátumban.

Rendes szoftvert keresek, és nem webes megoldást, nem HTML-, és lehetőleg nem flash- és nem java alapút.

Az sem baj, ha nincs hiányzó négyzet (a négyzetek szabadon áthúzhatóak a másik felett), és nem fontos hogy a kész munka különálló exe-ként fusson, jó magában a szoftverben is.



2015. febr. 18. 15:54
 1/3 tabaki ***** válasza:
2015. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1#: Ez közelít hozzá, de nem ilyent keresek.

A gond az általad belinkelttel az, hogy ez a pogi saját maga vág fel egy nagy képet, míg én olyant keresek, aminek én adhatom meg az általam már felvágott / elkészített kis képeket.


Aki ismeri a Photoshopot, annak mondanám, hogy körülbelül olyant szeretnék csinálni, mint amikor a Photoshopban egy rétegekből álló psd fájlt szerkesztgetek.

Van ugye egy háttér, amit aztán mint ráhelyezett rétegekkel/kis négyzetekkel kitölthetek/lefedhetek.

Csak azért nem ilyen robusztus szoftver szeretnék használni, és nem akarnám még véletlenül se az egyik négyzetre a másikat rá helyezni, maximum áthúzni felette, hogy helyet cseréljenek. És elég ha ezt tudja, nekem hozzá egy regiment más funkció is.


Eddig ilyen szavakkal keresgéltem a neten, hogy sliding puzzle maker, mosaic maker, collage maker, de még nem sikerült találnom semmi olyant, ami nekem kellene.

2015. febr. 18. 16:35
 3/3 A kérdező kommentje:

Képeket is mellékelek róla, hogy mire gondoltam:


Ilyen a hagyományos, műanyag, tili-toli puzzle:


[link]


Ez pedig az, amit én szeretnék szoftveresen:


[link]


Az utóbbi képen 8 x 7, azaz összesen 56 kis kép található.

Ezeket szeretném saját magam megadni a szoftvernek, méghozzá lehetőleg úgy, hogy rákattintok kiválasztott kis kép helyére és aztán betallózhatom neki, hogy melyik jelenjen meg ott.


A már betallózott kis képeket pedig egérrel szeretném húzogatni ide oda, akár egymás fölött, a lényeg az lenne, miután elengedtem a helyére húzás után az egeret, egy kis kép helyen csak egy kép lehet, egymást semmilyen módon ne fedjék.


Az pedig már egy extra funkció lenne, ha az így általam létre hozott összeállatást egyetlen nagy képként el is tudná egy képfájlba menteni.

2015. febr. 19. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!