Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az otthoni windows felhasználó...

Az otthoni windows felhasználók kb hány %-a használ jogtiszta windowst?

Figyelt kérdés
Tehát nem a cégekre, munkahelyi gépekre telepített rendszer (ami ajánlatos hogy jogtiszta legyen) hanem az otthoni felhasználok.. Én pl 1-2 embert ismerek aki megvette a többi 20 akinek láttam a gépét azoknak egyiknek sem volt csak ilyen activatoros.
2015. febr. 20. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Én meg merek kockáztatni egy 50%ot. Nyilván, akiben ez a kérdés felmerül, az olyan körökben is mozog, akik tudnak róla. Szerintem ma még mindig ott tartunk, hogy egy átlag felhasználó ügyessége a háttérképváltásig terjed el, addig nem, hogy letöltsön egy crackelt verziót és fel is telepítse.
2015. febr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tengor ***** válasza:
#1, az említett felhasználó elviszi a szakihoz, hogy "egy ötösbe belefér?" Bele persze, mert a warez ingyen van. Persze a user nem tudja / nem érdekli, hogy jogtalanul használja.
2015. febr. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Így van, ezért nem is hiszem hogy erről igazából pontos képet lehet kapni, mert ha azt nézzük, hányan tudják/szokták maguk installálni a rendszert a gépükre? Már ez is egy elég csekély % és akkor akik nem maguk csinálják azok közül hányan tudják mi is igazából a jogtiszta szoftver? És ezek közül hányan tudják hogy most a "szervízben" az ő gépükre eredetit tett e rá a szaki? Ezt még kevesebben, szóval lehet hogy otthonra 80-90% warez van mindenki háztartásábanl Szerintem, persze lehet tévedek.
2015. febr. 21. 01:28
 4/9 anonim ***** válasza:
az is kérdés hogy itt vagy az egész világon?
2015. febr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%-uk szerintem nem jogtiszta. Én híve vagyok az eredeti szoftver vásárlásnak, viszont valahol meg tudom érteni azokat, akik csak letöltött Windows-al használják a számítógépet. Magyar pénztárcának piszkosul sokba kerül, rengetegbe, és még csak nem is tart örökké, mert rád erőszakolják a következőt.
2015. febr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem azzal van a gond hogy váltani kell és ráderőszakolják, hiszen ha egykor vásároltál egy eredeti xp t azt még most is használhatod és akárhányszor telepítheted magadnak..jó persze nincrg biztonsági frissítés meg nagyon új hardverek alá nincs driver de régi gépre és otthon minek?
2015. febr. 21. 14:35
 7/9 Tengor ***** válasza:

#6, azért, hogy a géped ne váljon egy SPAM szerverré, vagy épp a kártyád adatait ne lopják el.

A cigi árak nem kerülnek sokba? Mégis megveszik. A szemlélettel van a baj. A szoftver nem érték a legtöbb ember szemében, mert csak azt látja, hogy attól te még tudod használni, hogy ő lemásolja.

2015. febr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5 - ez azért nem igaz. Nem kerül piszok sokba. Még ha legdrágábbat is nézem (8.1 Pro, nem OEM, tehát gépcsere után nem kell újat venni), az is kb. 70-75e Ft. Ez persze soknak tűnik, de a 8.1 2023-ig támogatott rendszer marad. Ha leosztod, ez havi 700 Ft. Három kiló kenyér is többe kerül.


Vagy veszel a feléért OEM-et, aztán cseréled majd géppel együtt 3-4 év múlva.


Sokan itt arra hivatkoznak, hogy erre nincs lóvé. Hát akkor nem kell használni. Miközben pl. évente lecseréli a mobilját... Vagy egy 300e-es "gamerPC"-t azt megvesz, aztán felpattintja a warez Win7-et és nekiáll játékot torrentezni. Szánalmas.

2015. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem szánalmas ez csak úgy vannak vele sokan hogy "amiért nem muszáj fizetnem, miért fizessek érte?"

Nem tartom jó példának a telefonokat meg a gamer gépeket, méghozzá azért mert az nem szoftver, azt senki nem tudja letölteni, nyugi ha lehetne akkor sem venné senki.

Szánalmas hogy nincsen rá pénze? Sok embernek nem lenne pénze se cigire se piára mégis megveszi inkánkább összekuporgatja meg inkább nem eszik de cigi az legyen...

Ugyanez a géppel annak is lehet drága gépe akinek am nem lenne rá keret de mondjuk 3 évig gyűjtött rá, akkor érthető ha a szoftvert meg fogja szerezni ingyen akkor nem ad ki érte még 70 ezret..

Telefonokkal is ugyanez..megveszi a telefont mert azt muszáj, de az applikációk már warezok rajta mert arra már nem akar költeni, és meg tudja szerezni ingyen, a telefont meg nem. A hatóságok pedig legalábbis hazánkban szarik az egészre, akik ezeket csinálják jobbára pár ezer km távolságra vannak, itthon meg az átlag ember agyában nem alakult még ki az hogy "ezt valaki megcsinálta, ez egy termék" hanem "neten fennvan azt jónapot, letöltöm" ennyi.

2015. febr. 22. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!