Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen a Manjaro Linux,...

Milyen a Manjaro Linux, érdemes használni?

Figyelt kérdés
Stabilnak és késznek tekinthető-e a jelenlegi változat?

2015. febr. 21. 16:33
 1/10 Tom Benko ***** válasza:
37%
Jó szoftver sosincs kész. Ellenben tapasztalataim szerint stabil.
2015. febr. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt az dönti el , hogy mire akarod használni (nálam például a Lightworks és Viber kötelező és ezek közül egyik sincs portolva rá) ,bár a kérdésből ítélve van hozzá wiki az alapján kezdőként is ellehet boldogulni vele. A bugoktól hemzsegő KDE-s Manjarot nem ajánlanám , XFCE az alapértelmezett felülete ,azzal telepítettem egy ősrégi gépre és nincs vele gond.
2015. febr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A KDE verziót én sem ajánlom, még netinstall után felrakva sem. Egyszerűen katasztrófa, amit művel, az Ubuntu és családjával vetekszik. Hol nem indulnak az asztali efekrek, hol remeg a kép, de van, hogy be sem jelentkezik. Egy igazi búghalmaz. Nemcsak rámondom, ugyanis több, mint egy évig egyedüli rendszerként használtam. A gnome shell, xfce rendben van. De mivel én a KDE-t szeretem, ezért áttértem a Chakra linux-ra. Nekem stabilabbnak tűnik.
2015. márc. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Manjaro még béta fázisban van , de ehhez képest még mindig stabilabb mint az Ubuntu családból az LTS verziók (mondom ezt úgy , hogy Linux Mint-et (is) használok , de még az is sokkal stabilabb az Ubuntunál). KDE-s kiadáson mutatkozik csak meg igazán , hogy előzetes verzióról van szó , viszont szerintem ez csak javulni fog a Manjaro esetében.
2015. márc. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
KDE-t én is szeretem , Debian Testing-en (Jessie) használom és nem tapasztaltam rajta bugokat^^
2015. márc. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A Chakra Linux jól fut a KDE-vel?


Melyik Debian testing alapú KDE-s disztrót tudnátok ajánlani?

2015. márc. 10. 01:27
 7/10 A kérdező kommentje:
Munkára, normális napi használatra.
2015. márc. 10. 01:27
 8/10 anonim ***** válasza:
A Chakra jól fut KDE-vel, mivel az az elsődleges és egyetlen asztali környezete. Arra van optimalizálva. Most is arról írok. A legfrisebb programokat kapom, de a rendszermag nem frissül olyan gyakran, stabil. Manjaro-nál lehet az volt a baj, hogy nem tesztelték eléggé. Ettől függetlenül én is jobbnak tartom, mint bármelyik Ubuntut, de még a Mintnél is. Kár érte, remélem egyszer visszatérhetek rá.
2015. márc. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Debian Testinget azért nem mernék használni. Nem egy olyan embert ismerek, akinek egy frissítés tönkretette a rendszert. Meg hát az Ubuntuék is erre épülnek.
2015. márc. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Debian Testing: [link]

Ugyanolyan jól támogatja a hardveremet mint a Linux Mint ,már telepítés alatt testreszabható (felület + többi összetevő kiválasztása) , gyorsabb (erre mindjárt mondok példát) nincsenek stabilitási problémák sem. Ubuntuék erre épülnek , viszont a Debian-nál sokkal jobban odafigyelnek a stabilitásra , Ubuntu esetében a legtöbb bugért a Canonical saját fejlesztésű felülete (unity) valamint az általuk létrehozott saját csomagok a felelősek. Ezenkívül én valahogy nem tudom külön disztrónak tekinteni az X, K,L ubuntut , hiszen csak a felület és némileg a szoftver összeállítás különbözik , közben a szoftverközpont tele van pakolva mindenféle fizetős trágyával. Linux Mint esetében ilyesmi nincs , ott hivatalosan is egy disztrónak számít bármelyik felülettel is használom , a szoftverközpontban csak ingyenes alkalmazások vannak.

Megfigyeltem , hogy a Debian + LXDE sokkal gyorsabb és stabilabb a Lubuntunál , pedig előbbin megtalálható a teljes Libreoffice , utóbbin meg csak Abiword + Gnumeric , hasonló helyzet állt fenn a többi felületnél is , lehet , hogy ezek csak egyedi sajátosságok , de így végül a Debian mellett döntöttem (bár még azért a Linux Mint XFCE-t is fennhagytam)

Ha esetleg más KDE-s disztró is érdekel , akkor talán az Opensuse is szóba jöhet , mert KDE az alapértelmezett felülete , rpm csomagkezelős, , kicsit bugos volt ugyan , de nem volt vele sok gondom (végül ezt lecseréltem le Debian KDE-re)

2015. márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!