Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet pontszámok...

Hogyan lehet pontszámok alapján minősíteni Excelben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy táblázatom, amiben vannak az alsó, és a felső pontszámok, illetve a minősítések(elégtelen, stb.). A másik táblázatban pedig pár pontszám van, aminek meg kell adnom függvénnyel a minősítését. pl. az 5-ös alsóhatára 100, és ez 110 akkor kiváló, stb.stb. Előre is köszönöm a segítséget! :)

Szép estét!



2015. febr. 22. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
FKERES segít benne, tud tartomány szerint keresni.
2015. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hogy tudom használni? :)

x

2015. febr. 22. 21:55
 3/6 anonim ***** válasza:
2015. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Erre szerintem egy sima HA és ÉS függvény is elég :


valahogy igy HA (ÉS(A1>Q1;A1<=Q2);Q3;"") ahol A1-ben a minőaiteni kivát pontszám, Q1 a minősitás alsó határa Q2 a minősités felső határa Q3 pedig maga a szöveges minősités.


Sok sikert.

Üdv.

2015. febr. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 coopper ***** válasza:

Bocsi.


Egy HA függvénnyel nem, de több egymásba ágyazott HA függvénnyel megoldható a dolog.


Üdv.

2015. febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
HA, és FKERES függvénnyel megtudtam csinálni, köszönöm szépen a segítségeket! :)
2015. febr. 23. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!