Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Cserélhető meghajtónak látszik...

Nlorant82 kérdése:

Cserélhető meghajtónak látszik az SSD Windows XP alatt és nem települ a Windows 7 Sehogy sem! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Cserélhető meghajtónak látszik az SSD Windows XP alatt és nem települ a Windows 7 Sehogy sem! Mi a megoldás?

Próbáltam úgy hogy a Windows 7 DVD ről bootolok így nem is látja a meghajtót ha Windows XP alól próbálkozok azt írja ki nincs merevlemezes meghajtó meg volt amikor azt írta ki hogy nincs elég szabad hely közbe az XP üresnek látja és üres is! A gondot az jelenti szerintem hogy maga az XP is cserélhető lemezes meghajtónak veszi az SSD-t! Hogy lehetne ezt meg változtatni mondjuk a registriben vagy bárhol hogy másképp ismerje fel a meghajtót és települjön rá a Windows 7? Akinek van ötlete az írja meg ! Előre is köszönöm a segítséget!



#Windows #Windows XP #telepítés #Windows 7 #SSD #setup #Regedit #Cserélhető meghajtó #Hibás meghajtó felismerés
2015. febr. 23. 08:45
 1/8 Tengor ***** válasza:
Hova kötötted be az SSD-t? A telepítés mindenképpen a bootolható lemezről csináld, ne az XP alól indítsd el!
2015. febr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:

Ne privátba!

A BIOS-ban keress SATA Natív módot és állítsd át!

2015. febr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A laptop merevlemezének a helyére van bekötve nem a bekötéssel van a gond hanem a szoftveres felismeréssel! Ha

Windows 7 DVD ről bootolok még az SSD -t sem látja próbálkoztam a driver betöltéssel is indításkor ez sem használt de ha kicsit kerülő úton megyek akkor látom a meghajtót a Telepítő DVD -ből is de települni rá nem hajlandó! Hozzátenném hogy a Laptopon saját készítésű BIOS van de a gyári BIOS al is ugyan ezt csinálja azért írtam rá Új BIOS mert a gyári nem támogatta az HSDPA modemem ami GPS el van felszerelve és meg szeretem volna GPS-t a Laptopomba! Szerintem a Windows meghajtó felismerése változott a Windows 7 ben az Xp óta de miben változott hogy az XP cserélhető meghajtónak ismeri fel a Windows 7 meg sehogy pedig látja? Szerintem a Windows 7 nem hajlandó cserélhető meghajtóra települni valami oknál fogva mi gátolja ezt meg?

2015. febr. 23. 09:09
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez még PATA SSD! Szóval semmi köze nincs a SATA-ához!
2015. febr. 23. 09:11
 5/8 Tengor ***** válasza:
Milyen gép? Milyen SSD? A Win 7 telepítőjének az XP-hez semmi köze nincsen. Lehet, hogy egy korai példánnyal próbálkozol. Azoknál még gond volt a bootolás, csak kiegészítő meghajtóként tudtak működni.
2015. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

HP 2510p a laptop és PATA (ZIF 1,8") 256 GB SSD van benne!

Szerintem korai (Windows 7) példánnyal próbálkozom!

Mi a megoldás?

2015. febr. 23. 09:30
 7/8 Tengor ***** válasza:
Az SSD-nek mi a pontos típusa?
2015. febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az SSD Típusa: RunCore 256GB RCP-IV-Z1856-MCA
2015. febr. 23. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!