Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy a fenébe lehet használni?...

Hogy a fenébe lehet használni? GIMP 2

Figyelt kérdés

Le van töltve a gépemre a GIMP 2. Eddig soha nem használtam, nem volt rá szükségem, de most nagyon kéne, mert azt azért tudom, hogy több dolgot lehet vele mint a paint-el. Az csak kis aranyos kivágásokra meg rajzolgatásokra jó de a GIMP2 képszerkesztésre ideálisabb.

De hogy a büdös francba kell? Rákerestem már neten, és megtaláltam hogy hogyan kell magyarra állítani, de nem csinálja. Csak a belsőbb menüpontok váltanak magyarra, abból se mind, de amúgy angol. Hülyét kapok...

Arra rájöttem, hogyan kell méretet állítani. Beállítom, aztán beillesztem a képet, és egy bazi nagyra nagyított részletét adja csak be amivel semmit nem tudok kezdeni, csak a rohadt festékszórót vagy ecsetet vagy mit adja ki.

Ha meg simán beillesztem a képet, nem enged olyat hogy beállítsam a méretét, és hogy körbevágjam méretre


Valaki tud segíteni? Megőrülök...



2015. febr. 23. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:
ksimillió tutorialt találsz róla youtubeon meg az egész neten.
2015. febr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:

Honnan töltötted le?

Szerintem töltsd le innen:

[link]

Ha magyar nyelvű a rendszered, elvileg rögtön magyarul települ.


„Arra rájöttem, hogyan kell méretet állítani.”

Dehogy jöttél rá. Csak arra, hogy hogyan kell kisebben megnézned, de az a tényleges képméreten semmit sem változtat. Te se leszel kisebb vagy nagyobb attól, hogy közelebbről vagy távolabbról nézlek. Ha mindkét kép keretén azonos százalékot látsz, akkor tudod megítélni, hogy egymáshoz képest mekkorák valójában. Ha tényleg át akarod méretezni:

Kép → Kép átméretezése..., és a beugró ablakban beírod a pixelméretet.


„csak a rohadt festékszórót vagy ecsetet vagy mit adja ki.”

Oszt' miért nem kattintasz át inkább az átméretező eszközre? Azzal vagy kisebbre húzhatnád, vagy közvetlenül, számmal is beírhatnád a méretet.


„Ha meg simán beillesztem a képet, nem enged olyat hogy beállítsam a méretét, és hogy körbevágjam méretre”

Dehogynem. Hogyan próbáltad?


Egyébként javaslom, hogy eleve új rétegen hozd be:

Fájl → Megnyitás rétegekként..., betallózod, és ugyan továbbra is sokkal nagyobban hozza be, de az új rétegen azt csinálsz vele, amit akarsz, anélkül, hogy az eredeti réteget elrontanád — és nemcsak a beillesztés idején, hanem utólag is, bármikor.


Itt nem arról írok, de mellékesen megemlítem az átméretezést is:

[link]

2015. febr. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!