Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe Illustratorral (CS6),...

Adobe Illustratorral (CS6), hogyan tudok kopott hatást elérni egy grafikán?

Figyelt kérdés
Pólótervet készítettem, de szeretném, ha kopott illetve régi hatású lenne, mikor elkészítik a pólót. Hogyan kell ezt?

2015. febr. 23. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Mosasd ki velük 20-szor, majd dörzsöld össze kövekkel.
2015. febr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
Muszáj ezt pont Illustratorral? Bizonyára nem lehetetlen, de szerintem bármelyik bitképes szerkesztővel egyszerűbben összehozható.
2015. febr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:

Kicsit eltúloztam, de az elképzelésem talán követhető. Én Gimppel csináltam, aszerint mesélem el. A kepfeltoltes.hu nem mutatja az átlátszó részeket, érthetőbb, ha letöltöd és nézegetőben vizslatod a képeket.


1. Itt a pólókép:

[link]


2. Kerítesz egy töredezett felületet, lehetőleg jobbat, mint én:

[link]


3. Fölkeményíted fekete-fehérre, közben a megfelelő arányt beállítva (Színek → Küszöbszint...):

[link]


4. Eltávolítod a fehér rész (Ez Gimpben nagyon kényelmes: Színek → Színből alfa...):

[link]


5. Rétegmásolatokat készítesz, és elforgatod, átméretezed őket egymáson, amíg megfelelőnek nem találod a mintát, utána egybelapíthatod:

[link]


6. Ha a repedezettség csak fehér színt jelent (vagyis azt a printer nem nyomtatja), tulajdonképpen már készen vagy. Erre lehet számítani, mert a pólósok nemigen dolgoznak fehér fedőfestékkel. Invertáld a repedésmintát, hogy fehér legyen, és tedd rá a képre:

[link]


7. Ha viszont ténylegesen törölni akarsz a képből, tedd rá a mintát egy másik rétegen:

[link]


8. Színkijelölővel jelöld ki a mintát, utána menj át a kép rétegére, és ott töröld a kijelölést. Kapcsold ki a minta rétegét, ennyi marad:

[link]


9. Így tetszés szerinti alapszínen is látszanak a repedések, akkor is, ha fehérrel nyomott részek vannak a képben (ami, mint említettem, nem túl valószínű, de lehet, hogy az így fölspécizett képedet mondjuk honlapra is tennéd, akkor jól jöhetnek az átlátszó repedések):

[link]

2015. febr. 24. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

Itt egy kicsit tapintatosabb öregítés:

Először a képet egy Szorzás módú rétegre tett foltos felülettel elkoszoltam (hogy miért, azt ne kérdezd, mert az agyonmosottságra éppen nem jellemző):

[link]

Azután erre tettem rá a repedéseket a fenti módon. Itt egy másik, kevésbé erőszakos mintát használtam:

[link]

2015. febr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen jó amit tabaki írt, annyival kiegészíteném, hogy az 5. pont után ha invertálod és átdobod illustrator-ba akkor image tracing-el vektorosíthatod majd simán maszkolással kész is! (nincs most előttem így részletesebb leírást nem tudok nyújtani, csak iránymutatást)
2015. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:
Bölcs meglátás!
2015. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segített :)
2015. febr. 24. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!