Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ti melyik/milyen frekvencián...

Ti melyik/milyen frekvencián használjátok?

Figyelt kérdés

24 bit 96000 Hz (Stúdió minőség) avagy:


24 bit 192000 Hz (Stúdió minőség) Mi a kettő közt a különbség? A hangrendszerem elég jó, melyiken használjam? (windows 7)



2015. febr. 25. 08:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Én ezt szoktam beállítani, és ezen is használom: 24 bit 96000, de ha van értelme akkor a maximumra állítom.
2015. febr. 25. 08:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki.

A legtöbb ember szerintem nem veszi észre a különbséget (én pl. nem).

Azt hiszem, az a mintavételezés gyakorisága. Azaz azt adja meg, hogy másodpercenként hány mintát (mérést) rögzít a hangból. Minél többet, annál közelebb áll a valódi hanghoz a digitális "változat".

2015. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. febr. 25. 09:18
 4/5 anonim ***** válasza:
ez így van
2016. máj. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 elistvan ***** válasza:
Kérdés mi a végcél. CD? Streaming? Vagy csak magadnak csinálod demónak? Alapjában véve ha jobb minőségű a feltételed, tehát nagyobb mintavételezéssel készül, akkor a végeredmény is lehet jobb minőségű. Bár kérdés, hogy a többi dolog milyen a többi hang és az ének (keverés, és a master) mert ezek is ronthatnak a dolgon. De ez önmagában nem elég, ha a végeredményt egy szutyok tescos fülesen hallgatod akkor mindegy hogy veszed fel.
2021. febr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!