Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok nekem jó böngészőt...

Tudnátok nekem jó böngészőt ajánlani a népszerűek helyett?

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél évben elég sok böngészőn végigmentem (lol) és már elegem van mindegyikből. Az a baj, hogy nem vagyok jártas az informatikában, úgyhogy fogalmam sincs, milyen alternatívák vannak még, pedig szívesen lecserélném a mostanit is.


Eddig ezek voltak, és amiért otthagytam őket:

- Firefox, már fogalmam sincs hányas verzió, kb. szeptember környékén hagytam fel vele. Szaggatta a videókat Youtube-on, hiába telepítettem újra, bővítmény is rendben volt. Ja meg kérdezés nélkül frissítette magát mindig, az se volt szimpi.


-utána Opera, abból mindig a legújabb verzió. Most januárban hagytam ott, amikor kijött egy olyan frissítés, hogy a videókat szintén nem tölti be egyből (megint csak okés volt a bővítmény) és ezért folyton frissítgetni kellett a youtube-ot, de akkor se feltétlen azt hozta be, amit nézni akartam. Meg a felületét is átalakították, sokkal csúnyább, átláthatatlanabb lett, pedig nekem már az új kezdőlap volt, és azt nagyon szerettem.


- most van Google Chrome, de ezt mindig is utáltam, olyan fapados benyomást kelt szegény :c Nagyon lassan tölt be, elhagyja a Kedvencek sávot vagy a gombot, nem hoz be weblapokat... igazából ezzel még elvagyok, de ha lenne valami próbb, annak azért örülnék.


A Firefox-szal meg az Operával meg lennék elégedve, ha nem lennének a fentiek. Szóval ha valakinek arra van javaslata, hogy hogyan lehet kiküszöbölni őket, azt is szívesen fogadom.

Amúgy 64 bites Windows 7 van a gépemen, nem tudom, számít-e.



2015. márc. 3. 19:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Írd le milyen a procid és a videókártyád ramod.

Maxthon a legjobb szerintem mert nem akadnak benne a videók. És jobb benne az fps számom is mint a többiben. Ha valami online játékot vagy videót nézek.

2015. márc. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én Maxthon-t használok szerintem az egyik legjobb. bár tény hogy egy idő után hajlamos érdekes dolgokat produkálni.

de ha 2 hónapig mükszik mint az álom egy újratelepítést megér :)

2015. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én a chrome-al meg vagyok elégedve. Vagyis linux alatt chromeium (nyílt forráskódú változata). "Fapados" de pont ez a jó benne. Semmi különleges nincs benne, csak ami kell. (Adblock plus persze működik benne). Betöltenek az oldalak, nem lassul a gép több ablak (ablakonként több fül) megnyitásakor sem.
2015. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 coopper ***** válasza:
Seamonkey : [link] (firefox clone)
2015. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Neted megfelelo? Nekem altalaban 4 bongeszo van fenn a gepen, mert nem ragaszkodok kimondottan egyhez sem, igy tudom hasznalni mikor melyiket szeretnem, de sosem tapasztaltam meg ilyeneket, amiket leirtal.
2015. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Google Chrome elhagyja a kedvencek sávot problémádra a megoldás: Ctrl+Shift+B
2015. márc. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


#1: remélem jó helyen néztem:

Intel core i3-2310m cpu @ 2.10ghz- 2.10ghz

telepített memória: 4,00gb ram

videokártya: intel hd graphics 3000


#5: szerintem megfelelő, elég gyors, pedig 2-3an használjuk egyszerre routerről. Néha elmegy, mondjuk 3 naponta egyszer, olyankor kihúzom-visszadugom a modemet és működik újra.


#6: köszi!:D


többiek: köszi a tippeket, Maxthont használtam még régebben, lehet hogy akkor az lesz megint.

2015. márc. 4. 00:06
 8/17 anonim ***** válasza:

Manapság igazából 3 böngésző létezik Windows rendszerre: Internet Explorer, Firefox és Chrome. (Meg persze, létezik még Safari is, csak az jó ideje nem frissült windowsra, meg vannak speciális böngészők, pl. elinks, de nem hinném, hogy ilyenekre vágysz.) Az összes többi meg ezeknek csak valamilyen módosítása.

Az Opera is manapság már pusztán csak egy Chrome-klón, a 12-es verzióval bezárólag megszűnt létezni, mint "igazi" Opera.

Firefox: tök egyszerűen kikapcsolható az automatikus frissítés. Ha nincs más megoldás, telepítsd fel mondjuk a 23-as verziót, az annyira még nem zabálta az erőforrásokat, mint az újabbak, bár tény, jelent némi biztonsági kockázatot, de megfelelő védelmi szoftverrel felvértezve ez kompenzálható.

A Chrome meg mindig is szeretett különcködni, na meg gyengébb gépen szenvedés vele dolgozni.

Az Internet Explorerről meg inkább ne beszéljünk.

2015. márc. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Probald ki a Lunascape-et. Amugy haverom valamikor mostansag meselte, hogy egy pont ilyen gepet akar lecserelni, mint neked van, mert allitolag mar nagyon lassan megy szegeny es leirasaban hasonlo tuneteket is emlegetett, mint leirtal. Gepeddel minden rendben van? Nem melegszik nagyon? Irod, hogy 2–3-an hasznaljatok a netet, masik 2 embernel nincsenek ilyen problemak?
2015. márc. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 csacsi2 ***** válasza:

Azért van pár. Maxthont én is használom portable -ként. Opera jó volt régebben most nem preferálom. Comodo Dragon/ICE Dragon-t említeném még mint alternatíva.

[link]

2015. márc. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!