Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen képfájlba kell elmenten...

Milyen képfájlba kell elmenteni a photoshop- ot hogy az animáció megmaradjon? És le játsza a fényképnézegető. Ilyenekre gondoltam . Jpg: de ott nincs animáció (nem marad meg ha megnyitom)

Figyelt kérdés

Ez alapján

https://www.youtube.com/watch?v=GywSb32WqwQ



2015. márc. 3. 21:14
 1/5 acelsziv ***** válasza:
gif
2015. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Komplikato ***** válasza:
Hát kétféle elterjedt animált képformátum van, a legtöbbször a jó öreg GIF-et használják. De ban pl. animált PNG is, csak ugye sok programba lusták a támogatását beletenni. A GIF biztosabb.
2015. márc. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:

Vajon miért gondoltál „ilyenekre” (felsorolás: JPG, amely köztudomásúlag csak állóképet tárol)? Egyetlen képformátumot szoktak animációra használni, azt meg boldog-boldogtalan ismeri.

Miért linkelsz olyat, amit nem néztél végig? Hátha kiderült volna...

2015. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Komplikato ***** válasza:

3-as [link]

Szerintem ez is azért "nem létezik", mert nem támogatja sok minden. A elírás alapján egy butított mjpeg fájl ez, ami eredetileg ugye videókhoz használt dolog volt.

2015. márc. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:

Általában minddel ez a probléma (+ MNG, SVG, talán a WebP-ből lesz valami, ha már a Google van mögötte), hogy kevés program fogadja őket. Ha nagyon kell, tán még én is írok olyan progit, amelyik egybefűzött JPGket vetít, tehát nem a formátummal van gond, hanem azzal, hogy nem használható olyan általánosan, mint a GIF, amely a számítógépes történelem hajnalán egy szerencsés konstellációban annyira elterjedt, hogy sokan azt hiszik, valahogy önmagától mozog, és nem a programok játsszák le. Itt is volt olyan kérdező, aki JPG-be akart animált GIFet bevágni.

Őszintén szólva, nem értem, hogy miért nem oldották meg eddig tisztességesebben ezt a kérdést. Igaz, hogy a videólejátszás már nem akkora etvasz egy honlapon, mint valaha, a már leáldozóban lévő Flash is tud mindenfélét, elvileg az SVGnek is rengeteg előnye van, elterjedőben a HTML5... De egy GIFhez hasonlóan egyszerűen előállítható, mindenütt használható, csak éppen jó minőségű animált képformátum akkor is úgy kéne, mint egy falat kenyér.

2015. márc. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!