Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Átraktam a gépem Windows...

Átraktam a gépem Windows 8.1Pro-ra, és most nem működik a Windows 7-es telepítő CD. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval Windows 7 volt a gépemen, többször ujraraktam. Beraktam a telepítő CD-t, feltelepitettem ami kellett, és kiszedtem. Nálam igy ment egy átalagos telepités. Most viszont meguntam a WIn 7-et, és Windows 8.1Pro-ra raktam át a gépem. Szokásos módon beraktam a CD-d, viszont azt írta, hogy ez Windows 8 alatt nem futtatható. A WIn 8 az Enthernet Connection, stb... fontosabb programokat felrakta magának, igy nem nagyon foglalkoztam vele. Letöltöttem a steamet, (tudni kell, hogy én akármikor szivesen játszok gépen)és letölöttem a Cs 1.6-ot is. Elinditottam, és láttam, hogy 20FPS-em van. Mondom oké. Felmentem játszani, és ez a szám lement 5-6-ra. [Mindig 100.9-el játszottam.] Ujrainditottam a gépet, és ugyancsak az a probléma fogadott. [Ekkor még nem is tudtam, hogy az a gép ami 5 éve megvan, abba integrált videókátrya van.] Leszedtem a gép oldalát, és nem találtam videókártyát. [Már többször is szedtem szét, szimplán csak porszivózni, stb.., de nem is figyeltem erre.] Kiderült, hogy integrált videókártyám van. Az lenne a kérdés, hogy én ennek a Driverét honnan tudnám megszerezni, a CD nélkül.[Ugyanis a CD-t nem tudja elinditani a Win8.]

A válaszokat előre is köszönöm.

FONTOSABB ADATOK:

Proci: AMD Athlon ii

RAM: 2GB

[Én csak ezeket(sőt, még ezeket sem annyira) tartottam fontosnak.]



2015. márc. 6. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Anélkül, hogy tudnánk, milyen "videokártyáról" van szó? Kizárt. Nézd meg AIDA64-gyel a chip pontos típusát. (Megjelenítés/GPU)
2015. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem nagyon értek én ehez sajnos. :S

Remélem az amit kértél:

CHIP TYPE: ATI ATOMBIOS

DRIVER DATE: 2006/06/21

------------------------------------------

Ez volt az egyik verzió, ez pedig a másik:

NORTH BRIDGE1:AMD RS780L

NORTH BRIDGE2:K10 IMC

------------------------------------------

Szerintem rohadtul nem az írtam amit kértél.:S

2015. márc. 6. 17:59
 3/12 A kérdező kommentje:

GPU:


ATI RADEON HD 3100

2009/08/04

----------

És INTEGRÁLT. Oda van írva.

2015. márc. 6. 18:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Ehhez nem létezik 8.1 driver. Muszáj lesz a Windows 7-et visszatenned, ha játszani is akarsz.
2015. márc. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És nem is várható?:S

Ha igen, akkor esetleg mikorra?:/

2015. márc. 6. 18:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem várható. Ez egy 8 éves GPU, régen megszűnt a támogatása.
2015. márc. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szóval ahogy én értelmeztem. Dobhatom a kukába, vagy visszarakom a Win 7-et, vagy nem játszok.

Ezt egyiket sem tudom igazán megtenni.

2015. márc. 6. 18:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor rakjál linuxot. Steamen van már rá vagy 800 játék.
2015. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy szar a Win 7 azért nem rakom vissza, csupán azért mert 3nap alatt megszerettem nagyon a Win 8-at, szerintem annyira jól sikerült. Viszont akkor ha ehez az alaplaphoz veszek egy videókártyát, akkor arra már lesz támogatás? Vagy alaplapot is cseréljem?

---------

A másik. Windows 7-es programokat nem lehet valahogy átírni 8-ra. Valami módja biztos, hogy van. Csak ehez egyelöre túl hülye vagyok. :S

2015. márc. 6. 18:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha olyat veszel bele, ami még támogatott, akkor természetesen lesz driver hozzá. AMD-nél ez HD 5000-es szériától felfelé.
2015. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!