Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben miért nem írja ki a...

Excelben miért nem írja ki a legnagyobb számot?

Figyelt kérdés
Egy darts táblázatot csinálok, amiben az adott oszlopban szereplő legnagyobb átlagot szeretném kiírni. =MAX-al is próbáltam, illetve =NAGY-al is, de mind a kettő esetén 0,00-t ír ki. Mi lehet a probléma?

2015. márc. 8. 15:10
 1/5 Tengor ***** válasza:
Talán, hogy a 0,00 a legnagyobb az adott oszlopban.
2015. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
már kitöltöttem az oszlopot, és utána próbáltam, és nem jó. Lehetséges hogy csak egész számok esetén írja ki?
2015. márc. 8. 15:14
 3/5 coopper ***** válasza:

Szia.


a MAX függvény müködik törtszámok esetén is.


1. Akkor ir 0-át ha a számok szövegekként vannak tárolva (számnak néznek ki, de valójában szövegek).


2. Illetve a MAX függvény argumentuma (pl. A1:A15) nem jó. (Nem innen akarod kiveni a maximumot, vagy nincs ott semmi).


Sok sikert.

üdv.

2015. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, megoldottam, az volt a baj, hogy az egész oszlopot kijelöltem, nem csak azokat, amiből szeretnék maximumot nézni. :D
2015. márc. 8. 15:46
 5/5 Kőváry Orsolya ***** válasza:
#4. Ennek nem kellene gondnak lenni, attól még működik a függvény, hogy nem valahány cellányi tartományt jelöltél ki, hanem egész oszlopot. Valami más is lehet a háttérben.
2015. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!