Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok térkép kitöltő...

William Tell kérdése:

Tudnátok térkép kitöltő programot ajánlani?

Figyelt kérdés
Van egy üres térképem .jpeg formátumban, azt kellene színekkel (statisztikai adatok alapján) kitöltenem, meg jelmagyarázatot készítenem hozzá - gondoltam valami progival csak profibb benyomást keltene, mint kézzel besraffozva.

2015. márc. 9. 12:59
 1/8 Tengor ***** válasza:
Bármilyen rajzoló program tud összefüggő területeket színezni és feliratot készíteni. Az nem elegendő?
2015. márc. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:
Mondjuk ha nem valami nagyon speciális térkép, akkor érdemes a JPG helyett valami veszteségmentes formátumot keresni (pl PNG, GIF)
2015. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Nem tudom mit értesz speciális, meg veszteségmentes alatt (gondolom sejted, hogy nem vagyok IT-szaki... :D), nekem csak szimplán megyénként kellene majd kiszíneznem a statisztikai adatoknak megfelelően (teszem azt mondjuk népsűrűség alapján).

2015. márc. 9. 13:19
 4/8 Tengor ***** válasza:

[link]

[link]

Ezek jobb minőségűek, mint a JPG, igaz feliratosak. Egy képszerkesztővel pillanatok alatt ki lehet venni a feliratokat és átszínezni olyanra, amilyenre kell.

2015. márc. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem KIFEJEZETTEN ezt a térképet kell kitöltenem, a tanárom így akarja A3-as méretben kinyomtatva. Viszont azt még mindig nem tudom, hogy miképpen lehet megyénként beszínezni, mondjuk Paint.NET-tel...
2015. márc. 9. 13:36
 6/8 Tengor ***** válasza:

Ha ezt a képet felnagyítod A3-as méretre, az nem fogja a profi benyomást kelteni. Nézd meg, maszatos meg minden baja van!

Ezt programmal is sokkal nehezebb színezni, mert a fehér háttér, az valójában egy halom fehér és szürke pixelből áll össze, ahogy a fekete is feketéből meg egy halom más feketéhez közeliből.

Amiket linkeltem, azok veszteségmentesen tömörített Nagy-Magyarorzság térképek. Azokon a fehér az fehér, a fekete meg fekete. Így a színezés akár paint.nettel is megoldható, nem kell sokat görcsölni vele. Mint írtam ezzel a programmal a feliratokat is ki lehet mazsolázni, ha arra van szükség.

2015. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van egy online lehetőség is. [link]

Betallózod a szerkeszteni kívánt fotót !

A Magic Vand eszközzek kijelölsz egy megyét.

Itt rögtön felkínál egy szinpalettát,amiből kiválasztod a neked tetszőt !

Mentés, és ugrasz a következő megyére. :) Negyed óra alatt kész van.

[link]

2015. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Közbe' megkérdeztem és tényleg lehet másik, jobb minőségű térképet is használni. Köszi a segítséget, asszem végigpróbálok több lehetőséget is.
2015. márc. 9. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!