Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Firefox böngésző piaci...

A Firefox böngésző piaci részesedése hogy süllyedt 10%-ra?

Figyelt kérdés

Én még abban a hitben voltam, hogy az egyik legnépszerűbb böngésző, és most egy csomó oldalon látok 8% körüli értéket a 35-ösre, de összességében is 11-12%.

Kezd kifutni?


Pl:

[link]



2015. márc. 10. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

olyan alapvető funkciókat szüntettek meg benne, és olyan lomha, lassú, memóriaigényes böngésző lett, hogy nem csodálkozom rajta.


Én meg mindig küzdök vele...

2015. márc. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nekem nincs bajom vele, szerintem azért is kezd "kicsit" lejebb esni, mert pl.: az Avast alapból a Chromot ajánlja fel hogy feltelepítsd, a Comodo a chromot használja(bár mondjuk a sajátra változtatva Chromodo)


bár nekem jelenleg még mindig a firefox tetszik a legjobban, mivel tudtommal az a leginkább olyan böngésző ami tényleg open source


meg a google adatgyűjtése sose tetszett

2015. márc. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs bajom vele. Pedig nem egy állat gépem van. 4GB ram.
2015. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

" Csak annak a statisztikának hiszek, amit én magam hamisítok. "


Első helyen állóból ítélve ez a statisztika szinte biztos , hogy hamisítvány.

Már egy jó ideje a Chrome áll első helyen: [link]

17% a Firefox részesedése (bár az se túl sok) , IE meg hamarosan megszűnik jelenlegi formájában , ütött az utolsó órája.

Nekem sincs bajom vele , nyílt forráskódú , jelenleg a legjobban testreszabható böngésző a piacon.

2015. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Marad a spártai név az MS böngészőnek vagy valami még szellemesebb név jött már helyette? :)
2015. márc. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Spartan a neve , elvileg van már előzetes verzió , én ha akarnám se tudnám kipróbálni Linux user révén:')
2015. márc. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amúgy rengeteg Chrome utánzat van már , felesleges szerintem ez a + 1
2015. márc. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én mindkét OS-t használom, de mindegyiken Firefox-ot használok már évekótta. :) (Gnu/linux/Debian/Ubuntu/KDE és Windows 7 :D)

Még Windows XP-n mikor csak ismerkedtem az interneten, valahol olvastam, hogy az IE nem biztonságos. Azótta nem használom és tértem át mozzillára. Ki-ki próbáltam más böngészőket mint pl Chrome, de nem igazán az esetem. Az Opera tetszett, hogy lehet spórolni az adatforgalommal (roppant jól jön ha mobilneted van) spóroltam több száz megákat, kölföldön. Aztán mobil téren már csak android-ot merek meg akarok használni. :D A WP túl sok korlátott add amit nem szeretek. Androidon már nem használom se az FF-t és a Chrome-ot sem. Ott igazán számít a RAM legyen bármennyi (olyan sok azért nincs :) ) eszi mind2 rendesen. Ott is mobilneten az összes operát és WiFi-vel az UC-Broswert. Sok hasznos pluginja van. Mint pl ADblokc,Flash Player, QRcode olvassó,gesztusok, inkognító mód, és egy csomó minden amit az ember hasznosnak találhat. Valahol azt olvastam, hogy az UC az ie motorját használja, de ezt nagyon eltalálták. :)

2015. márc. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk nekem sincs semmi gondom a Firefox-szal, asztali gépen azt használom. :)

Köszi a válaszokat.

2015. márc. 11. 00:57
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Én azért kétkedéssel fogadom ezt a statisztikát. Majdnem 60% az IE-nek? Amikor alig látok olyan embert, aki azt használná? Esetleg ha azt is beleszámolják, aki soha nem használja, csak ott csücsül az IE a gépén.

A Firefox tényleg vesztett a népszerűségéből, de azért nem ennyit.


Viszont az tényleg igaz, hogy a Mozilla nagyon sokat bénázik. Én Firefoxot használok, de a 23-as verziót. Soha nem volt egy erőforrásokkal gazdaságosan bánó böngésző, de a 30-as verziókban már kész erőmű kell, hogy zavaró akadozás nélkül, gyorsan működjön. Én már azon a véleményen vagyok, hogy ha így folytatják, belőlük lesz az "új Explorer".

Ez az "adjunk ki pár havonta új főverziót, miközben már a kettővel ezutánit fejlesztjük" módszer a Google-nak többé-kevésbé bevált, a Mozillának viszont nem. Már jó ideje minden verzióban van valami, ami zavaró. Ahelyett, hogy megcsinálnának egy főverziót tényleg jóra, gondosan megtervezve és jól kivitelezve, normálisan letesztelnék, és ha kell, javítanák, ehelyett inkább az a lényeg, hogy minél hamarabb kiadják az új főverziót. Nem baj, ha sz..rul van optimalizálva, nem baj, ha bugos, adjuk ki. Persze, van némi, 1-2 százalékot érő marketing-értéke annak, ha valaki nagyon gyorsan sz..rja ki magából az újabb verziókat, de több nem. A legtöbben azt használják, ami jobb. (Vagy amiről az hallották, hogy jobb, de ez a két dolog összefügg.) Pár divatmajmot leszámítva az embereknek jobban tetszik az, amit alaposan, jóra megcsinálnak, mint az, amit összedobnak, aztán lesz, amilyen lesz. Nem véletlenül akkor volt népszerűsége csúcsán a Firefox, amikor egy főverziót több, mint egy évig fejlesztettek, tökéletesítgettek, és akkor kezdett el lejtmenetbe kapcsolni, amikor átálltak erre a mostani "fejelsztési modellre".

2015. márc. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!