Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 14. 04 HDD probléma!...

Pauer Ricky kérdése:

Ubuntu 14. 04 HDD probléma! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Gondoltam kipróbálom mit is ad az ubuntu rendszer. Na de lenne egy olyan problémám, hogy nem tudom megnyitni a 2 másik vinyómat. (SSD-n van az OP) Mivel mindenem a vinyókon vannak így eléggé fontos lenne belelépnem. Ezt a hibaüzenetet írja amikor megnyitnám:Error mounting /dev/sda1 at /media/indigo/Hitachi 2TB: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000,dmask=0077,fmask=0177" "/dev/sda1" "/media/indigo/Hitachi 2TB"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).

Metadata kept in Windows cache, refused to mount.

Failed to mount '/dev/sda1': Operation not permitted

The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown

Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume

read-only with the 'ro' mount option.



Nagyjából értem mit ír de ez akkor is kínai. Valaki,legyen szíves írja már le mit is kell tennem.



2015. márc. 12. 06:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyanítom, hogy 2 operációs rendszert használsz amiből az egyik Windows. Vagy gyors leállítással állítottad le vagy ilyesmi,de ez a hibaüzenet akkor szokott jelentkezni ha az adott hdd használatban van.
2015. márc. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1#

Semmiképp ne formázz, ha nincs is másik os akkor is könnyedén vissza tudod kapni az adataidat. Írj privátot és megbeszéljük.

2015. márc. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kovpet ***** válasza:

"The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume snd shutdown Windows fully"


Ez azért elég egyértelmű hibaüzenet, még a teendőt is megmondta. :)

2015. márc. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Per pill ez az egyetlen OS. a gépen. Tervben volt, hogy felrakok mellé egy 8-at de egyenlőre ez lenne jó ha üzemelne.
2015. márc. 12. 08:44
 5/6 kovpet ***** válasza:
2015. márc. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:

Esetleg az ajánlott opcióval mountold:

sudo mount -o ro -t ntfs /dev/sda1 /mnt

2015. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!