Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik operációs rendszer...

Melyik operációs rendszer lenne ideális a notebookra? Windows 8.1 vagy Windows 7? (persze 64bit)

Figyelt kérdés

Amit a notebook-ról tudni érdemes:

AMD FX-7500 (2.1)

8GB 1600 MHz DDR3

AMD Radeon M260DX 2GB


Mennyire érné meg Windows 8.1-re váltani? Ténylegesen gyorsulna, javulna ez a középkategóriás gép is? Kicsit ragaszkodnék inkább a 7-hez, ha az nem "rosszabb", vagy csak alig érzékelhetően...



2015. márc. 12. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
attol függ! Mire használnád?
2015. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát főleg irodai jellegű munkára (dokumentumok, táblázatok, adatbázisok kezelése, szerkesztése), de ezen kívül kicsit speciálisabb programokat is, amikkel kémiai vegyületeket lehet rajzolni, 3D modellezni, meg más szimulációs programok. Esetleg photoshop, adobe audition, vegas. És persze internetezés. Ami fontos lenne nekem, hogy egyszerűbb programok párhuzamosan is jól fussanak (értsd. pl excel+word+képletrajzoló program+internet). Védelemként Eset Smart Security 8 van (gondoltam ezt még leírom, hátha segít valami egzaktabb válasz adásában) :)
2015. márc. 12. 20:36
 3/9 anonim ***** válasza:
előzö vagyok! Notebookra win8! Számitógépre inkább win7! Neked win8-at ajánlom! De ha játszani akarsz akkor win7.
2015. márc. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még annyit írnék, hogy persze nyilván tök jó lenne, egy 8magos, 16GB memóriás gép, de ez van (...ezt kell szeretni) alapon erre a gépre keresek megoldást. Amiket pedig írtam eddig is működtek egy gyengébb gépen win7 32 bit-en, szóval nem kérek kioktatást azoktól, akik csak annyit akarnak írni, hogy nagyok az igényeim... viszont hálás vagyok minden hasznos válaszért. :)
2015. márc. 12. 20:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha csak inkább munkához kellene, akkor nyugodtan rakhatsz rá Windows 8.1-et. Nem azért mondom, mert pártolom, hanem mert előbb-utóbb úgy is hozzá kell szokni ahhoz a környezethez, amit most a Windows 8.1 kínál.

Meg mostanában tényleg úgy vettem észre, hogy mint ha a 8.1 dinamikusabb lenne, mint a 7 (két OS van a gépemen és felváltva használom), bár néha az asztali ablakkezelő (explorer) megadja magát, de egy újraindítás (feladatkezlő) megoldja.

2015. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
elöző vagyok! Ahogy irtad legyen win8! Csak a nagy gamereknek ajánlom a win7-et!
2015. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem előző vagy :D
2015. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jó azért mert egyszere irtuk :D
2015. márc. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én 1 régebbi, rosszabb laptopra is feltettem 8.1et, pedig sokan mondták, hogy nem lesz driver, meg nem fog ez az menni, erre tökéletesen fut, és szerintem a 7nél kevesebbet is eszik, szal én javaslom a 8.1et. Úgyis jön a 10 és akkor a 7 már csak a 3. lesz időben. Jó az, de én ma már nem látom értelmét feltenni, ha 8 is futna.
2015. márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!