Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Socket 775-ös rendszer helyett...

Lacesz788 kérdése:

Socket 775-ös rendszer helyett, mi lenne ideális választás?

Figyelt kérdés
Van egy Socket 775-ös rendszerem, P35 chipsetes, E8400-as core 2 duo-val szerelt, pci-expresses, ddr2-es. Generációváltáson gondolkozok, de ami nekem van kb azzal a generációval vagyok utoljára teljesen tisztában, hogy mit kell nézni, figyelembe venni a teljesítményt tekintve. Nem vagyok sem AMD sem INTEL párti tehát igazából az a tokozás érdekel, ami árához képest a legjobb teljesítményt adja. Próbáltam már nézelődni, de Socket 1150, 1155, 1156, 1366 intel fronton illetve amd fronton kb ugyanennyi tokozás terén mindről tájékozódni hát ember legyen a talpán akinek erre van ideje, energiája így ebben kérnék segítséget. A gépet adatbáziskezelésre, lekérdezésekre, alapvető dolgokra és néha-néha játékra használnám, de a játék nem alap szempont. Mi lenne a legmegfelelőbb választás a jövőre is nézve? Első körben a lapot a procit és a ramot cserélném mert ugye ezek azok amiket feltétlenül kell és nem használhatom fel a régi perifériáimat, vga-t tápot a meglévőt alkalmaznám egyenlőre. A keretösszeg ezekre 40-50e Ft használtan vásárolt termékekre. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget és tanácsokat!

2015. febr. 24. 15:37
 1/2 Swentiki ***** válasza:

Amit ajánlanék ha már munkagépnek tekinthető de néha játszol:INTEL Core i3-3240 3.40GHz 1155 BOX 4 threads tehát mondható 4 magosnak írdatlan gyors! 32ezer

Lap: biostar neked bőven elég:BIOSTAR H61MGV3 11.500. és ha bőviteni akarod i7 is mehet bele.

Ram:KINGMAX 4GB DDR3 1333MHz(intelnek jó!)12.000.

végösszegbe: 55.500 forint DE bővítésre alkalmas, erős munkakonfig sztem.

2015. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Dehogy mondható az 4 magosnak... ejj.
2015. febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!