Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet úgy másolni egy...

Hogyan lehet úgy másolni egy mappát egy másik, ugyanolyan nevű mappa mellé, hogy a fájlok, amik benne vannak a másolandó mappában, azokból csak azokat másolja és írja felül, amelyek már ott vannak a célmappában?

Figyelt kérdés

Van egy meghajtó: D:, itt egy mappa, "mappa". Van egy másik meghajtó, Z:, azon is egy "mappa" nevű mappa. Az lenne a lényeg, hogy át akarom másolni a D:-n lévő "mappa" mappát a Z:\-be közvetlenül. Ygy a windows rá szokott kérdezni, hogy a két mappával mit csináljon. Az lenne a lényeg, hogy úgy akarom másolni a mappát, hogy a fájlok, amikor összetalálkoznak a Z:\mappa-ban, akkor csak azokat a fájlokat másolja és írja fell, amelyek már léteznek a Z:\mappa-ban.

Ez megoldható?

Kérdezzetek, ha nem világos.



2015. márc. 13. 17:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hát nyilván csak azokat írja majd felül amik már szerepelnek a célmappában. tehát mi is a probléma? :)
2015. márc. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ez világos, igen.

De a lényeg, hogy azokat a fájlokat, amik a célmappában nincsenek, azokat ne másolja. Csak azokat, amik már vannak a célmappában is.

2015. márc. 13. 17:11
 3/21 anonim ***** válasza:

Értem. hát ez szerintem nem megoldható.

Ha az egész mappát áthúzod akkor ami a forrás mappában található nyilván át fog kerülni a célmappába.

Tehát akkor csak azokat másold át amik már szerepelnek a célmappában.

2015. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
nem tudom ez mire jó neked semmi értelme amit akarsz ezért nincs is ilyen opció egy oprendszerben sem, hogy a már létező fájlokat átmásold saját magára de mást nem. Remélem érted hogy semmi értelme. Egyébként meg nyitsz egy total commandert és kijelölgeted azokat amelyek benne vannak már a mappában. Ha több ezer fájl akkor szívás van :DD
2015. márc. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Itt a baj. A célmappában van kb. 200-250 fájl, amit másolni akarok, abban maeg kb. 400. Mindegyiknek más a neve.
2015. márc. 13. 17:16
 6/21 anonim ***** válasza:
Total Commander könyvtárszinkronizáló funkciójával biztos lehet ilyet is.
2015. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Hát igen. valóban értelmetlen egy kicsit.

ha a régi fájlokat szertnéd lecserélni mondjuk más a helyzet. vagy épp bővíteni egy adott mappa tartalmát...

De hogy ezt miért nemlehet manuálisan megoldani azt nemértem :). ha sok mappád van biztosan több dőt vesz majd igénybe. de Sajnos ez van.

2015. márc. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
a 6. nem is mond hülyeséget :D Azzal biztosan lehet, de egyébként még mindig azt mondom, hogy semmi értelme.
2015. márc. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Úgy értem, a 400-as mappában mindegyiknek más a neve, de ebből a mappából vannak elemek (mind a ~200+), amelyeket a szerkesztett, friss változatukkal felül kell írni. De a többi fájlt nem akarom másolni.
2015. márc. 13. 17:20
 10/21 A kérdező kommentje:
A TC nem működik. Telepítés után meghülyül. Ha kattintok benne, csak lehúzódik az a mezőcske, ahol a meghajtót kell kiválasztani. Bárhol kattintok.
2015. márc. 13. 17:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!