Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Eltűnik egy-két parancsfájlom,...

Eltűnik egy-két parancsfájlom, programom ikonja, miért, és hogyan csinálhatom vissza?

Figyelt kérdés
Jelenleg csak kettőnek tűnt el egy játék (Planetside 2), illetve az egerem drivere (Roccat Savu). Egyik percről a másikra. És egy ilyen ikon van helyette:(netről szedtem, bocsánat, a képminőségért) [link]

2015. márc. 20. 12:03
 1/3 Lajos54 ***** válasza:

Az asztalról?

Bár azt nem írod, milyen oprendszered van, de azt hiszem, majdnem mindegyiknél hasonló a helyzet.

Ha rákattintasz kettőt az ilyen ikonra, mi történik? Elindul a program, vagy valami hibajelzést kapsz?

Amennyire a képből ki tudom venni, ez olyan ikon lehet, amikor a Windows nem tudja mihez kapcsolni. Ez olyankor szokott előfordulni, ha az adott program, vagy fájl eltávolításra vagy áthelyezésre került, az ikonja meg ottmaradt az asztalon, de lényegében nem mutat sehova.

2015. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
win 7, és lehetséges h ez a probléma, hogy át lett helyezve vmi, hogyan tudom megoldani a problémát?
2015. márc. 20. 13:15
 3/3 Lajos54 ***** válasza:

Ha a két kattintás után megjelenik egy ablak, amiben közli hogy a fájl, amire az ikon hivatkozott, nem található, szokott lenni egy opció, hogy a fájl helyének kézi meghatározása. Ott be kell írni az elérési utat.

Vagy, ha az előbbi módon nem megy, töröld a halott ikont, keresd meg az új helyén az adott programot. Jobb egérrel katt rá, majd küldés (parancsikon létrehozása az asztalon.

Így újra ott lesz az ikon, de most már működik, mert megfelelő helyre mutat.

2015. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!