Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gépészmérnök szakra készülök...

Gépészmérnök szakra készülök szeptembertől. Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek a laptopokhoz, annyit tudok hogy nem használnám filmek és zenék tárolására, viszont nem tudom hogy az egyetemen milyen programokat kell majd használni. Jó lenne ha kitartana legalább az első diplomámig, de az se baj ha az msc végéig. Alapvetően anyagi korlát annyira nincs, de olyan felszereltségű kéne, amit megkövetel a suli, nem kell annál jobb, mint mondtam csak a sulira használnám. Ja és ha számít valami nagyobb méretűt szeretnék.

2015. márc. 20. 15:34
 1/6 anonim válasza:
Egyrészt ha fut rajta a legújabb Windows és van benne akár integrált grafikus kártya, az már bőven jó. Másrészt pedig legyen rajta garancia, és valami márkásabb legyen, hogy ne kelljen minden évben szervízbe cipelni. Nagyon kellemetlen tud lenni, ha éppen egy határidő előtt szállnak el a dolgaid.
2015. márc. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy megbízható, sok tárhelyes (1tb-tól)
2015. márc. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eloszor is, pont hogy nem integralt videokartya kell, hanem dedikalt. 3D CAD szoftvereknek kell a kakao. Legalabb i3-i5 szintu proci, mint mondtam, valami dedikalt GPU (egyetemi szinten nem kell Quadro meg ilyesmi, de kell bele a kartya), 4 giga RAM, 500GB-1TB HDD es csokolom. A proci lehetoleg Intel legyen, a GPU meg nVidia.
2015. márc. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm ArchiCad szoftvert használ, ennek most a gépigénye 4 magos processzor, 8 GB RAM. Ez az évek múltával nyilván egyre nagyobb lesz. Így kalkulálj!
2015. márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kar, hogy az ArchiCAD epiteszeti szoftver es semmi koze ahhoz, amit a gepeszek hasznalnak. Aki nem tudja, milyen szoftverekre van szuksege egy gepesznek, az minek szol bele?


Egyebkent ami szobajohet: AutoCAD, Inventor, Solidworks, Solid Edge, Catia, Creo, NX... Ezekhez boven eleg, amit irtam a korabbi valaszomban. Legyen par giga ram, egy epkezlab processzor, egy dedikalt videokartya, es egyetemi feladatokhoz boven eleg lesz. 150-200k-bol tokeletes gepet lehet venni ilyen celra, amik ki is tartanak az egyetem vegeig.

2015. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. márc. 21. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!