Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A legújabb MacBook Air leendő...

A legújabb MacBook Air leendő gépészmérnök hallgatóknak mennyire ajánlott (itt gondolok a tervezési programok futtatására)?

Figyelt kérdés

2015. febr. 8. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elég lehet, de inkább egy Pro.
2015. febr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%
Minden egyetemen windows-os programokat használnak, ugyanis a Microsoft hazánkban nagyon okosan, stratégiai megfontolásból támogatja az oktatást. Egyetemisták ingyen kapnak egy csomó programot és még operációs rendszert is, úgyhogy én mindenképpen azt mondom, hogy jó lenne egy Windows oprendszeres gép is. Nem biztos, hogy minden programból lesz alternatíva MacBookra.
2015. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Macbookra is lehet Windowst rakni...
2015. febr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

@11:28: Erre én rácáfolnék.

Igen, windows sok helyen van, de pont a mérnok és informatikus oktatásban jellemzőek a nem windows-os programok is.


Sőt ELTE IK-n van kifejezetten olyan tárgy, amihez linuxot/osx-et kell használni, mert máshogy el sem tudod végezni.

2015. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Gépészmérnök szakon az informatika tanárom Macbook-ot használt Windows-zal (is). :D
2015. febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Mi értelme van MacBook-ot venni ha Windowst használsz rajta? :D Ennyi erővel vehetnél fele annyiért egy ugyan annyit tudó laptopot :D


"de pont a mérnok és informatikus oktatásban jellemzőek a nem windows-os programok is. "


Egyik mérnök ismerősöm sem mondta, hogy ők valaha használtak volna olyan programot, amihez kellett volna egy MacBook. Én meg informatikát tanulok és még nekem sem kellett soha. Na akkor most hogy van ez?

2015. febr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

"amihez kellett volna egy MacBook"


Mert a Windows mellett csak OSX létezik?

Egy szóval nem mondtam, hogy kell, de azt állítani, hogy csak és kizárólag Windows van az egyetemeken, egyszerűen hülyeség.

2015. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem csak az van, de hogy 90% fölött olyan programokat használtok, arra a nyakamat teszem. És szerintem azért a 10%-ért nem érdemes a szülőkből kisajtolni százezreket fölöslegesen, csak mert egyetemre megy a csemete.
2015. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
Ja de tényleg, miért is vitatkozok megint egy alma fanatikussal azt nem tudom :D A Windows ügyesen használja ki azt, hogy minden gyerek már egészen kicsi korától az ő programjait használja tanulásra, az Apple meg azt, hogy zombit tud csinálni a fogyasztóiból :D Én válaszoltam a kérdésre: teljesen felesleges, egy mezei középkategóriás laptop is bőven elég (de még csak nem is szükséges) egy gépészmérnöknek egyetem alatt. Ha ezzel vitatkozol akkor egyszerűen vagy hlye vagy, vagy nem jártál egyetemre soha.
2015. febr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Mondtam bármikor is egy szóval is, hogy Macbook kell?

Nem. Azt mondtam, hogy nem csak a Windows létezik a világon.


Igen tök elég egy középkategóriás gép is, sőt sokkal jobban megérné a kérdezőnek is, de nem ez volt a kérdés.


Nem tudom feltűnt-e, hogy 2 külön dologról beszélünk már...

Egyetlen állításoddal szálltam szembe, ezzel: "Minden egyetemen windows-os programokat használnak"

Tudod, egy olyan dolog, hogy linux is létezik a világon és bizony az egyetemeken, jobb helyeken elő is fordul, nem is keveset.

2015. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!