Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tudok tenni hogy ne...

Mit tudok tenni hogy ne kapjak több nemkívánatos szoftvert?

Figyelt kérdés

Egy programot akartam telepíteni amit nem kaptam meg de kaptam helyette nem kevesebb mint 75 toolbart amit 3 nap alatt tudtam letakarítani a gépemről! Kivétel nélkül minden telepítésnél jönnek és átálítják a böngészőim meg az automatikus indítást... gondolom ismerős helyzet!

Nincs olyan tűzfal amivel mindent ellenőrzésem alatt tarthatnék?

Vagy valami blokkoló program?



#Toolbar #nemkívánatos szoftver
2015. márc. 25. 10:25
 1/3 Devilpeace válasza:
Ezekre nem igazán van blokkoló program, viszont telepítéskor érdemes odafigyelni, s nem a megszokott next,next,next,finish módszerrel telepíteni a szoftvereidet, mert általában rákérdez, hogy akarod-e a toolbart vagy sem, természetesen van rengeteg olyan szoftver ami szépen csendben feltelepíti ezeket egy szó nélkül. Én azt tudom ajánlani, hogy mielőtt felrakod informálódj a szoftverről, a gyártó honlapján, esetlegesen forumokon, sokszor az is elég ha beütöd a google-ba, és már az első 5 találatnál írják, hogy nehogy feltelepítsd a gépedre. Ajánlom a szoftverbazis.hu-t ott álltalában ellenőrzött szoftverek kerülnek fel.
2015. márc. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a gondom hogy amikben eddig megbíztam azok az oldalak kezdték el ezt csinálni!

Amúgy mindig megnézem mit telepítek sőt végig szoktam olvasni a szerződést is és nincs olyan hogy kiválasszam mit nem akarok telepíteni!

Ha ennyivel meg lehetett volna oldani nem kérdeztem volna itt semmit!

Még a microsoft.com-ról is toolbarokat kapok!

A letoltokozpont, szoftverbazis, szoftonic, ingyenszoftver, download.chip.eu,

Eddig az egyetlen megbízható a thepiratebay de valamiért tegnap óta nem enged letölteni!

A másik gépről viszont igen de nem a kliensel hanem a böngészőt használja!

A fen említetteket ismered? Mert éveken át használtam őket mert toolbar nélkül adták szoftvereit de a chip-nek már a lemezére is toolbarokat töltenek fel!

Kéne egy megoldás mert az a leg idegesítőbb mikor egy file megnyitom és 5-10 tolbarral indul újra telepítő varázsló nélkül a rendszer és elveszik a munkám is amin dolgoztam!

A tűzfalt win8-on nem lehet átállítani hogy minden programit és adat mentést ellenőrizhessek?

Tehát minden egyes kilobájtot tudjam hova kerül a gépemen!

2015. márc. 25. 10:49
 3/3 Devilpeace válasza:
Persze, ismerem, ezek az oldalak megbízhatóak. Nem igazán ismerek ilyen programot amit te keresel, számomra naon furcsa, hogy ennyi toolbarod jön, ha odafigyelsz a telepítésekre, naponta sok szoftvert próbálgatok ki, mégsem szemeteli tele a gépet. Azért én egy normális vírusírtó szoftverrel átnézetném a gépet, mert ez elég furcsa. Amit tudok neked ajánlani, én is szoktam használni, az egy Sandboxie neveztű szoftver, úgynevezett virtuális homokozó, ahova úgy tudsz telepíteni programot, hogy a rendszerbe nem turkál bele, azon keresztül telepítsd fel a szoftvereidet, nézd meg hogy minden rendben van-e vele, ha igen, telepítsd fel élesen a rendszeredre. Ezzel sok ilyen fejfájást ki lehet küszöbölni. Főleg ha sok programot próbálgatsz.
2015. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!