Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fedorat szeretnék használni,...

Fedorat szeretnék használni, de nem vagyok oda a Gnome-ért. Lehetséges az, hogy eleve KDE-vel telepítsem?

Figyelt kérdés

A hivatalos oldaluknál ha letöltöm a fedora workstationt akkor az gnome3-al fog települni , én viszont kde-t szeretnék.

Ha csak utólag tudom telepíteni a kde-t , hogyan tudom a gnome-ot eltávolítani ?



2015. márc. 28. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Telepítés után Gnome remove, KDE install. :)

Elvileg nem kell a Gnome-ot törölni, de valahol azt írták, hogy érdemes, mert összeakadhat, még ha csak a KDE-t is használod. (?)


[link]

[link]

Itt is érdemes érdeklődni:

[link]

2015. márc. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Z0lcsi ***** válasza:

Ennek van jelentősen egyszerűbb megoldása is :D

KDE verziót töltöd le:

[link]

(ez a főoldal legalján a letöltések lehetőségek alatt, a Fedora Spinek lehetőségen belül van)

:)

2015. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Zolcsi: köszi , így sikerült. (csak tudnám miért kell "elrejteni" a többi felületet letöltését)

Amúgfy nem tudom , elég bugos a fedora.. az apper csak úgy dobálja a hibaüzeneteket amikor rpm fájlokat akarok telepíteni...

2015. márc. 30. 14:48
 4/7 Z0lcsi ***** válasza:

Szívesen:)

Nálam is ez szokott lenni a gond az rpm alapú rendszereknél, bár legutóbb mikor fedorát használtam, akkor terminálból frissítettem a rendszert, és onnan működött.

Yum update a parancs, azt hiszem mást be sem kell írni - rootként persze.

.

Igazából azért nem szeretem Debianon kívül a többi rendszert annyira, mert bár nem ennyire fapadosak, és sok esetben egyszerűbb kezelni őket, tele vannak már egyből telepítés után fölösleges alkalmazásokkal amiket azonnal törölgetni kezdek. Ismét megállja helyét a valamit valamiért közhely. Debiannal picit többet kell pepecselni, de meghozza gyümölcsét, a többi meg tálcán kínál mindent, olyat is amit nem kívánunk fogyasztani.

.

Persze mindenki azt használ amit szeretne, illetve ami szimpatikusabb neki:)

2015. márc. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha már rpm akkor Mageia inkább vagy Cent OS , ezeken valahogy még rendszerfrissítés után is régi szoftverek vannak , mageian például a KDE menüjében nincs keresés sáv... azért ez eléggé zavar. De legalább nem bugosak.


Debianból a stablet még nem használtam ,a testinget igen , de stabil volt az is és jól használható... ami egyedül gondot okozott hogy sok szoftvernél külön kellett telepítgetni a függőségeket és sokszor a függőségeknek is más függőségei voltak

2015. ápr. 1. 12:39
 6/7 Z0lcsi ***** válasza:

Én is a testinget használom, és ugyanez a meglátásom :)

De szerintem KDE-vel vagy Mate felülettel a létező legjobb rendszer :P

2015. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Most a Jessie van fent KDE-vel. Nehézkes volt először de aztán belejöttem , a boot időt levittem 9 (!) mp-re , ilyen még sose volt.:)

rpm disztrókkal valahogy nem volt szerencsém... opensuse-al nem volt netem még vezetékes se...

Talán még a pclinuxos-el szemezgetek , úgy látom , hogy KDE-s disztró és a legújabb szoftvereket kapom hozzá... de még nem próbáltam

2015. ápr. 3. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!