Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 3ds max használata építészeti...

3ds max használata építészeti tervezésre. Hogy álljak neki?

Figyelt kérdés

Szeretném megtanulni a 3ds max program használatát. Modelltervezésre (épületek, urbanisztika tervezésére) szeretném használni.

Eddigi programismereteim: AutoCAD, ArchiCAD, SketchUP.


Sokan azt ajánlják, hogy könyvből kezdjem el tanulni.


Melyik az a magyar nyelvű könyv, amiben inkább az építészek irányába mutatja és tanítja meg a programot?


Előre is köszönöm a válaszokat!


19/F



2015. ápr. 3. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Építészetet iskolában tanulj, ne modellező programot ismertető könyvből. Az eszközöket kell ismerned, utána már teljesen mindegy, hogy házat, kissámlit, vagy űrhajót akarsz modellezni.

Pl digitaltutors.com oldalon van sok, jó minőségű tutorial, kezdő szinttől a profiig, esetleg lynda.com, habár én idegbajt kaptam a borzasztóan lassú magyarázástól. A könyvből tanulást azért nem ajánlanám annyira, mert nem annyira naprakész, és sokkal nehezebb követni, ha kihagysz egy lépést, videóban egyértelműen látod, hogy hova kattint.

2015. ápr. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Építészetet 4 éve tanulom. Építőipariba járok, egy nemzetközi első hely van mögöttem szakrális építészet kategóriában. Szeptembertől a pozsonyi műszakin fogom kezdeni a tanulmányaim architektúra és urbanisztikán.

Tehát inkább netről mint könyvből?

2015. ápr. 3. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!