Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2010-es Microsoft Office...

2010-es Microsoft Office PowerPointot hogyan tudom úgy beállítani, hogy a Wikipédiából bemásolt szövegben lévő egyes szavak ne legyenek sötétkékkel megjelölve és aláhúzva?

Figyelt kérdés
Mert így a szavakat egyenként kell átalakítani, tehát külön-külön kell betűszínt változtatni, meg levenni az aláhúzást. Próbáltam, hogy kijelölöm az egészet, és úgy átalakítom az egész szöveget, de a változtatni kívánt szavak továbbra is sötétkékek maradtak, és alá voltak húzva. Nincs erre valamilyen beállítás, hogy ezt a jelölést levegyem?
2015. ápr. 4. 22:44
 1/6 Lajos54 ***** válasza:

Több módon is beállíthatod. Beillesztés után megjelenik a szöveg mellett egy ikon, a beillesztés beállításai. A jobb szélén lévő kis háromszögre kattintva megjelenik egy kis menü, abból kiválasztod a "Célformátummal megegyező..."-t, vagy a "Csak a szöveg megtartása"-t.

Vagy a bemásolandó szöveget egy Jegyzettömb-be illeszted, majd onnét kimásolva illeszted be, így eltűnnek a formázások.

2015. ápr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem csak az jelenik meg a beillesztés beállításaiban, hogy:


Céltéma alkalmazása (C)

Kép (K)


Ezt a kettőt tudom kiválasztani, de az egyes szavak továbbra is kékek maradnak, és továbbra is alá lesznek húzva.


Azt amit te mondtál, nem mutatja.

2015. ápr. 5. 13:45
 3/6 Lajos54 ***** válasza:
Valószínűleg beállításfüggő, mert nálam működik. De a Jegyzettömb dolog biztosan alkalmazható. Mivel nem kezel áthozott dolgokat, csak simán a szöveg (txt) tartalom marad meg.
2015. ápr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lajos54 ***** válasza:

Ja, és azok a bizonyos kék, és aláhúzott dolgok tulajdonképpen linkek, mert a kimásolt szövegben a másoláskor benne vannak a formázások is. A Jegyzettömb (Programok-Kellékek útvonalon található) ezeket nem tudja kezelni, ezért csak a szöveg marad meg. Ha egy html szerkesztőben megnéznéd ezeket a kimásolt részeket, ott látni is lehet(ne) ezeket a formázásokat.

Tehát próbáld meg, garantáltan csak a szöveg marad meg, minen egyéb hozzáadott dolog nélkül.

2015. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lajos54 ***** válasza:

minen= minden

Bocsi, de azért húsvét van, és a folyadékneműek hatása a billentyűzeten is érezhető :)

Igaz is, boldog húsvétot!

2015. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Boldog húsvétot neked is! És köszönöm a segítséget. :)
2015. ápr. 5. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!