Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win7 telepitese pendriverol?...

Win7 telepitese pendriverol? (Linux)

Figyelt kérdés
Lonux rendszer van most a gepen, es szeretnem ezzel a windows 7 usb tool nevu programmal rairni pendrivere de egyszeruen nem tudon az exe filet feltelepiteni a gepre, azzal a wine alkalmazassal sem jo a terminalba is hibat ir, hogyan tudnam megoldani hogy pendrivera megcsinaljam? Mert win7et szeretnem visszarakni a gepre de most jelenleg nincs nalam a telepito lemez ??

2015. ápr. 6. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a WinUSB-vel tettem egy pendrive-ra Win8-at, Linux Mint 17 alatt. Utána gond nélkül fel is tudtam telepíteni haverom laptopjára.
2015. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De az exe fajlt hogyan telepitetted fel linuxra?
2015. ápr. 6. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Én így szoktam Win7 telepítőt csinálni Linux alatt:

* Pendrive-on MS-DOS partíciótábla és egy legalább 4 GiByte-os NTFS boot partíciót csinálok (gparteddel, de mással is kivitelezhető - például:

# sudo mkfs.ntfs -f /dev/sdb1

), és felcsatolom

* A Windows 7 CD-képét vagy Archívumkezelővel (file-roller) megnyitva, vagy felcsatolva:

# sudo mount -o loop win7.iso /mnt/win7

a tartalmát átmásolom a pendrive NTFS partíciójára

2015. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De az exe fajlt hogyan telepitetted fel linuxra?


Sehogy. Van Linuxos változata is ennek a programnak.

2015. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Betudnád linkelni ezt a linuxos változatot?
2015. ápr. 6. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan szereztem be, de annak idején én a google segítségével találtam meg, mint ahogy most is és van egy pár találat rá mint pl. ez is (ubuntu és ennek származékaira):

[link]

2015. ápr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
dd lesz a te barátod.
2015. ápr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!